Nowe koszary dla wojska papieża

  • DI
opublikowano: 28-04-2019, 22:00

55 mln CHF ma kosztować generalna przebudowa i modernizacja koszar Gwardii Szwajcarskiej.

Historyczny budynek jest w złym stanie, ciasny i nie spełnia obowiązujących norm. Zbiórkę pieniędzy na przebudowę siedziby wojska stojącego na straży papieża i bezpieczeństwa w Watykanie prowadzić będzie powołany w tym celu komitet. Na jego czele stanęła Doris Leuthard, polityk i prawnik, była prezydent Konfederacji Szwajcarskiej. Komitet ma nadzieję, że uda się zgromadzić kwotę (równowartość około 48 mln EUR) potrzebną na realizację projektu powierzonego, przy współpracy ze stroną watykańską, pracowni architektonicznej w kantonie Ticino.

„Koszary Gwardii Szwajcarskiej, zbudowane w XIX w., są w złym stanie i zostały zbudowane z materiałów niskiej jakości” — poinformował komitet.

Brakuje też w nich miejsca na mieszkania dla gwardzistów i ich rodzin. Nowa siedziba wojska mającego ponad 500 lat ma być gotowa w 2023 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane