Nowe maksimum kontraktów

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 29-07-2003, 00:00

Ostatni tydzień lipca rozpoczął się od zaskakującego, bardzo mocnego uderzenia popytu. Dzięki sygnałom płynącym z zagranicy rynki kasowy i terminowy powróciły do trendu wzrostowego. W efekcie kontrakty wyznaczyły nowy szczyt fali wzrostowej na pułapie 1380 pkt. Powrót do głównego trendu sygnalizuje, że indeks WIG20 już dziś może znaleźć się w okolicy 1400 pkt. Tymczasem, dłuższe zatrzymanie w okolicach 1380 pkt może zostać bardzo negatywnie odebrane przez inwestorów. Dlatego kupujący — dla własnego dobra — powinni dzisiaj pójść za ciosem.

Notowania wrześniowej serii kontraktów rozpoczęły się 11-pkt wzrostem. Pierwsze transakcje zawarto po 1350 pkt. Od początku kupujący mieli mocne wsparcie z Zachodu i kontraktów amerykańskich, które notowały plusy. Mimo dobrego otwarcia na rynku kasowym optymizm graczy terminowych przygasł, co odzwierciedlało się powrotem do ujemnej bazy. Momentami sięgała ona w trakcie sesji nawet 15 pkt.

Mimo to kontrakty szły do góry śladem indeksu, który szybko wrócił w okolice ostatnich szczytów. Praktycznie przez całą sesję trwała systematyczna wspinaczka. Chociaż zwyżce towarzyszył wzrost liczby otwartych pozycji, wyznaczenie szczytu to głównie zasługa stop lossów zamykających krótkie pozycje. Najpopularniejsza seria futures wyznaczyła maksimum sesji na poziomie 1380 pkt. Na tej wysokości w końcówce sesji doszło do osłabienia. Zamknięcie wypadło na pułapie 1372 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nowe maksimum kontraktów