Nowe nazwiska na aukcyjnym rynku

EBE
opublikowano: 17-07-2012, 00:00

INWESTYCJE ALTERNATYWNE

Dzisiaj w Desie Unicum będą do kupienia 64 prace młodych artystów. Licytacje tradycyjnie zaczną się od 500 zł.

Tematem dominującym katalogu aukcyjnego jest człowiek i jego otoczenie. Intensywny w kolorystyce olej „Gorące lato” Jana Możdżyńskiego oraz budzące refleksje akryle: „Now?” Dominika Jasińskiego i „James D. — patron kierowców” Bartka Jarmolińskiego to portrety. Viola Tycz, Kasia Rybińska i Ewa Prończuk- -Kuziak skupiają się na wybranych częściach ludzkiego ciała. Natomiast Daria Rozmarynowicz i Sylwester Stabryła na całych postaciach.

Desa Unicum dała też szanse debiutantom. Jest wśród nich laureatka stypendium ministra kultury i dziedzictwa narodowego Dorota Szewczyk, która dopiero kończy studia, a jej prace już znajdują się w wielu kolekcjach zagranicznych. Po raz pierwszy swój obraz wystawi na licytację skupiony na kobiecości Rafał Wójcik. Jego obraz „Młoda” specjaliści porównują do wczesnego malarstwa Wojciecha Weissa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nowe nazwiska na aukcyjnym rynku