Nowe połączenia lotnicze z Goleniowa do Londynu i Kopenhagi

02-11-2004, 16:50

Port Lotniczy w podszczecińskim Goleniowie uruchomił we wtorek dwa nowe połączenia - z Londynem i Kopenhagą - poinformował rzecznik prasowy portu Krzysztof Domagalski.

Rejsy do Londynu będą odbywać się dwa razy w tygodniu, a do stolicy Danii - cztery razy w tygodniu.

Linię Goleniów-Londyn obsługuje Air Polonia. Najtańszy bilet na to połączenie w obie strony kosztuje 250 zł - powiedział Domagalski. Trasę do Kopenhagi obsługują linie SAS.

Rzecznik poinformował, że na loty do stolicy Wlk. Brytanii w terminie od listopada do stycznia przyszłego roku sprzedano już około 2,5 tysiąca biletów.

Oprócz zainaugurowanych we wtorek lotów, Goleniów ma jeszcze dwa stałe połączenia międzynarodowe - do Malmoe i Sztokholmu w Szwecji. W sezonie letnim z podszczecińskiego lotniska można było polecieć także do Turcji.

Domagalski poinformował, że port prowadzi rozmowy z trzema przewoźnikami na temat uruchomienia kolejnych połączeń międzynarodowych. Nie ujawnił jednak, jakie kierunki wchodzą w grę. Dodał jedynie, że decyzja w tej sprawie zapadnie na przełomie roku. Zapowiedział także, że zostanie utrzymane letnie, czarterowe połączenie z Turcją.

Rzecznik poinformował, że na początku grudnia ruszy w Goleniowie budowa nowego terminalu przylotów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nowe połączenia lotnicze z Goleniowa do Londynu i Kopenhagi