Czytasz dzięki

Nowe połączenia lotnicze z Polski do Wielkiej Brytanii

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 23-09-2005, 17:07

Od 30 października będzie można polecieć na lotnisko Stansted w okolicach Londynu z łódzkiego lotniska Lublinek. Połączenie to uruchamia tani przewoźnik Ryanair - poinformowali na piątkowej konferencji prasowej w Warszawie przedstawiciele lotniska i przewoźnika.

Od 30 października będzie można polecieć na lotnisko Stansted w okolicach Londynu z łódzkiego lotniska Lublinek. Połączenie to uruchamia tani przewoźnik Ryanair - poinformowali na piątkowej konferencji prasowej w Warszawie przedstawiciele lotniska i przewoźnika.

    Lotnisko właśnie zakończyło rozbudowę infrastruktury naziemnej, droga startowa ma teraz 2100 metrów, pozwala na przyjmowanie samolotów Boeing 737 i Airbus 320, a są to samoloty bardzo chętnie wykorzystywane przez przewoźników niskokosztowych - powiedziała na konferencji Agnieszka Nowak z lotniska Lublinek. W końcu października ma zostać oddany do użytku nowy terminal.

    Jak poinformował Tomasz Kułakowski z Ryanaira, do tej pory na trasie z Londynu do Łodzi zostało sprzedanych ponad 10 tys. biletów, a w ciągu pierwszych 12 miesięcy nowych połączeń, Ryanair na dwóch trasach z Wielkiej Brytanii do Łodzi przewiezie ponad 140 tys. pasażerów. Ryanair oblicza, że 56 tys. z nich będą stanowili brytyjscy turyści odwiedzający Polskę.

    Od 14 marca przewoźnik otwiera drugą trasę z Lublinka do Wielkiej Brytanii, mianowicie do Nottingham East Midlands.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane