Nowe połączenia z lotniska Balice

Dorota Gąsowska
opublikowano: 01-04-2004, 00:00

W obowiązującym od niedzieli 28 marca letnim rozkładzie lotów pojawiły się nowe połączenia z podkrakowskich Balic.

Rejsy do trzech europejskich miast: Kopenhagi, Monachium i Zurychu, będą obsługiwane przez zagranicznych przewoźników. Do Kopenhagi będą latały samoloty De Havilland Dash DH-4, które mogą zabrać na pokład 78 pasażerów. Połączenie obsługiwane przez skandynawskie linie lotnicze SAS będzie dostępne cztery razy w tygodniu.

Rejs Kraków-Monachium obsłuży niemiecka Lufthansa. Pasażerowie polecą samolotami Canadiar Jet, które dysponują 50 miejscami na pokładzie. Z tego połączenia będzie można skorzystać 14 razy w tygodniu — dwa razy każdego dnia.

Na trasie do Zurychu szwajcarskie linie lotnicze Swiss zostaną zastąpione przez austriackie Styrian Spirit. Przewoźnik zapowiada sześć lotów tygodniowo — samoloty obsługujące ten rejs nie będą latały tylko w soboty.

Na początku maja ruszy też połączenie do Pragi, które będzie obsługiwane przez Czech Airlines osiem razy w tygodniu. Natomiast w czerwcu zwiększy się liczba rejsów z Krakowa do Stanów Zjednoczonych. Cztery razy w tygodniu PLL LOT zawiezie pasażerów do Chicago i dwa razy w tygodniu do Nowego Jorku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Gąsowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Nowe połączenia z lotniska Balice