Nowe pomysły szkoleniowe

WCH
opublikowano: 23-01-2008, 00:00

Szkolenia elektroniczne stają się coraz ciekawsze i coraz bardziej interaktywne.

Szkolenia elektroniczne stają się coraz ciekawsze i coraz bardziej interaktywne.

Zaletą e-szkoleń jest ich różnorodność. Oferta dostawców jest bogata i zwiększa się, można powiedzieć, z dnia na dzień.

— Zależnie od potrzeb klientów, dla jednych bardzo ciekawe będą proste szkolenia aplikacyjne, np. z obsługi pakietu Microsoft Office, czy ze znajomości języka Java. Innych zainteresują szkolenia z obsługi klienta. Jeszcze inni jako wyjątkowo ciekawe wskażą szkolenia z project managementu, negocjacji, kreatywności, budowania ścieżek kariery czy zmian w organizacji — twierdzi Przemysław Fuks, dyrektor ds. sprzedaży rozwiązań e-learningowych w Asseco Business Solutions.

E-szkolenia stają się ciekawsze. Więcej w nich interakcji, kontaktu z moderatorem i multimediów.

— Podejściem dopiero zyskującym popularność są symulacje. Menedżer zarządzając wirtualnym zespołem, obserwuje wyniki podejmowanych przez siebie decyzji, zapoznaje się z oceną swoich działań i uczestniczy w sesjach coachingowych — opowiada Marek Hyla z firmy House of Skills.

Bogactwo propozycji oraz coraz większa ich funkcjonalność sprawiły, że e-learning zyskał zaufanie klientów. Naukę na odległość oferują np. szkoły językowe. Staje się to powoli standardem. Ale nie tylko języka można się nauczyć przez internet.

— Ciekawym i nietypowym przykładem zastosowania dedykowanych kursów elektronicznych, które zrealizowaliśmy dla jednego z naszych klientów, może być e-szkolenie z obsługi wózków widłowych — uważa Przemysław Fuks.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WCH

Polecane