Nowe propozycje firm rekrutacyjnych

DCZ, MBE
opublikowano: 14-08-2009, 00:00

Pojawił się nowy serwis z ofertami pracy dla menedżerów. A dwa inne wprowadziły nowe narzędzia.

Pojawił się nowy serwis z ofertami pracy dla menedżerów. A dwa inne wprowadziły nowe narzędzia.

Serwis praca.managerpoint.pl ma być miejscem, w którym kandydaci na wyższe stanowiska będą mogli znaleźć zatrudnienie w swojej branży. Ma też służyć pomocą pracodawcom w szukaniu odpowiednich specjalistów.

Bezpłatnie dla każdego

— W Polsce tylko osoby szukające pracy mogą zamieszczać ogłoszenia bezpłatnie. My postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom pracodawców i dać im taką samą możliwość. To co nas wyróżnia, to także oferty pracy skierowane do interim managerów — mówi Monika Buchajska-Wróbel z firmy doradztwa personalnego Inwenta, twórcy portalu.

Serwis ma również dział Vademecum Managera, w którym są m.in. artykuły tematyczne, słownik stanowisk z opisami wymagań i odpowiedzialności oraz odpowiedzi ekspertów na pytania najczęściej zadawane w trakcie postępowań rekrutacyjnych.

Komplet ogłoszeń

Z kolei firma HRK Media Service uruchomiła usługę, dzięki której pracodawcy mogą prowadzić kampanie ogłoszeniowe w największych portalach rekrutacyjnych i w prasie. Usługa jest skierowana do tych przedsiębiorców, którzy chcą zwiększyć efektywność rekrutacji. Opublikowanie ogłoszeń w kilku serwisach można bowiem zamówić pod jednym adresem. Oferta obejmuje największe portale rekrutacyjne, m.in. jobpilot.pl, pracuj.pl, praca.pl oraz portale branżowe. Pracodawcy mogą też zamówić ogłoszenia w polskiej i zagranicznej prasie. Pomagają w tym doświadczeni konsultanci, którzy doradzają w opracowaniu optymalnego programu doboru mediów do zamieszczenia informacji.

CV w imieniu kandydata

Natomiast inny portal, Jobexpress.pl, wprowadził nowe narzędzia. Najważniejsza zmiana to możliwość zapisania CV kandydata w pliku PDF i używania go poza serwisem, tak jak tradycyjnego dokumentu napisanego w edytorze Word. Poza tym, jeśli kandydat odpowiada za pośrednictwem serwisu na konkretną ofertę, to ogłoszeniodawca automatycznie dostaje pocztą elektroniczną plik z jego CV — zupełnie, jakby wysyłał je sam kandydat. Ten zaś nie musi pisać kilkudziesięciu maili, bo są za niego wysyłane ze strony Jobexpress.pl automatycznie.

Inna nowość to możliwość przechowywania w serwisie kilku różnych listów motywacyjnych tego samego użytkownika.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ, MBE

Polecane