Nowe rekordy na otwarciu tygodnia na Wall Street

opublikowano: 25-11-2019, 22:08

Początek nowego tygodnia na amerykańskich giełdach przyniósł kontynuację wzrostów i nowe rekordy indeksów.

I znów przesądziły o tym doniesienia o zbliżeniu się Waszyngtonu i Pekinu do osiągnięcia porozumienia w wojnie handlowej. Zwyżka indeksów wspierana była drożejącymi walorami Apple, zyskującymi na wartości papierami spółek zajmujących się produkcją układów scalonych. 

Wall Street, NYSE
fot. Bloomberg

Poniedziałkowa zwyżka dotyczyła szerokiego rynku, przy czym najlepiej prezentował się segment spółek technologicznych tworzący wskaźnik Nasdaq Composite. Ogółem zyskiwało osiem z 11-tu głównych sektorów tworzących indeks S&P500. 

Inwestorzy kupowali też akcje w reakcji na informacje o megafuzji w branży luksusowych produktów konsumenckich. Potentat tego sektora, francuski koncern LVMH przejmie amerykańską firmę Tiffany za 16,2 mld USD. Wycena akcji Tiffany rosła w reakcji na tę informację momentami o ponad 6 proc. drożejąc najmocniej spośród 500 spółek z S&P500.

Powody do zadowolenia mieli też posiadacze akcji TD Ameritrade Holding, które zyskiwały również ponad 6 proc. To zasługa zgody brokera Charles Schwab na przejęcie mniejszego rywala w ramach oferty w całości opartej na wymianie akcji o wartości około 26 mld USD. 

Kolejna informacją z obszaru fuzji i przejęć, była dotycząca sprzedaży oddziału biletowego  StubHub przez Ebay na rzecz Viagogo za 4,05 mld USD w gotówce.

Ostatecznie na finiszu sesji indeks największych blue chipów Dow Jones IA zyskiwał 0,68 proc. Wskaźnik S&P500 rósł o 0,71 proc., zaś technologiczny Nasdaq drożał o 1,32 proc. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane