Nowe rozwiązania odpowiedzią na rosnące potrzeby firm

  • Materiał partnera
opublikowano: 27-09-2018, 22:00

Skąd bierze się rosnąca popularność faktoringu odwróconego wśród przedsiębiorców?

Właściciele firm, szczególnie mikro- oraz małych i średnich przedsiębiorstw, coraz częściej szukają nowych form finansowania swoich zakupów. Dla wielu z nich kredyt obrotowy jest niedostępny z racji stażu lub historii obrotów, a ci, którzy mają szanse na jego otrzymanie, często nie chcą wiązać się z bankami długoterminowymi umowami, które wymuszają na nich spełnienie wielu warunków: dotrzymywanie określonych limitów, korzystanie z produktów okołokredytowych itp.

— Kredyt to źródło finansowania, które wpuszcza swoje korzenie głęboko w firmę. Faktoring natomiast jest szybkim i łatwym rozwiązaniem, dostosowanym do potrzeb przedsiębiorstwa, które nie na każde zakupy potrzebuje kredytu. W wielu przypadkach tym, czego potrzebuje biznes, jest czas na zgromadzenie pieniędzy — i właśnie ten czas daje przedsiębiorcom faktoring dłużny — mówi Alicja Jędrzejewska, menedżer działu produktów z Idea Money S.A.

Faktoring dłużny to usługa finansowa polegająca na dokonaniu przez faktora zapłaty za zobowiązanie przedsiębiorcy względem jego dostawcy. Jak to działa? Firma, która otrzymała fakturę za dostarczony towar lub wykonaną usługę, przekazuje ją do firmy faktoringowej (faktora), która bez zbędnej zwłoki reguluje takie zobowiązanie. Rozwiązanie to daje firmie więcej czasu na uzbieranie potrzebnych pieniędzy i ich zwrot do faktora, niż wskazuje na to termin płatności na fakturze.

Przedsiębiorca, który decyduje się na odwróconą formę faktoringu, zyskuje przede wszystkim możliwość finansowania działalności firmy i realizowania kluczowych dostaw, nawet w momencie chwilowego braku środków.

— Dzięki wydłużonemu terminowi do zapłaty przedsiębiorca nie tylko otrzymuje od faktora dodatkowy czas na uregulowanie zobowiązania, ale również ma możliwość zaangażowania bieżącego finansowania na realizację nowych zleceń, dzięki czemu zyskuje na konkurencyjności. Nie bez znaczenia jest również budowanie wizerunku solidnej marki — podkreśla Alicja Jędrzejewska.

Firma, która nie spóźnia się z płatnościami, a wręcz reguluje 100 proc. wartości zakupu „od ręki”, postrzegana jest jako rzetelny partner w biznesie, co jest niezwykle istotne w świetle utrzymania wzorowej współpracy z kontrahentami. Natychmiastowe uregulowanie należności względem dostawcy skutkuje często także otrzymywaniem większych rabatów i preferencyjnych warunków współpracy.

Co Idea Money oferuje przedsiębiorcom szukającym nowych źródeł finansowania zakupów?

— Wsłuchujemy się w głosy i zmieniające się potrzeby naszych klientów oraz wszystkich polskich przedsiębiorców. Obserwujemy rozwój gospodarki i systematycznie dostosowujemy naszą ofertę do zapotrzebowania. Już od długiego czasu oferujemy faktoring dłużny, zarówno jako zupełnie osobną usługę, jak również w połączeniu z faktoringiem wierzytelnościowym, w którym to produkcie klient może jednocześnie korzystać z obu odnóg faktoringowych, wygodnie finansując swoje zakupy oraz bieżącą działalność przedsiębiorstwa — mówi Alicja Jędrzejewska.

Już wkrótce w ofercie Idea Money pojawi się także produkt, który będzie zupełną innowacją na rynku faktoringu dłużnego.

— Usługa ta będzie wyjątkowo elastyczna, by jak najlepiej dopasować się do indywidualnych potrzeb przedsiębiorców, którzy szukają alternatywnych, nowoczesnych i szybkich metod finansowania swoich zakupów. Szczegóły u naszych doradców i na ideamoney.pl — dodaje Alicja Jędrzejewska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy