Nowe rozwiązanie ułatwi obsługę księgową

opublikowano: 19-09-2017, 22:00

Finansowanie faktur razem z opieką biura rachunkowego — to wspólna oferta Finiaty i inFaktu dla firm MSP.

Pieniądze na prowadzenie działalności oraz wsparcie księgowe — takie potrzeby małych i średnich przedsiębiorców w jednym miejscu ma zaspokoić połączenie sił Finiaty (fintechu oferującego mikrofaktoring) oraz inFaktu (firmy dostarczającej internetowe narzędzia do fakturowania, administracji fakturami i rozliczeń).

Wspólne rozwiązanie było testowane przez trzy miesiące. W czerwcu otrzymała je zamknięta grupa użytkowników inFaktu, a potem, partiami, coraz szersze grono klientów. Docelowo możliwość finansowania faktur bezpośrednio z poziomu aplikacji inFakt dostaną wszyscy jej użytkownicy, czyli kilkaset tysięcy firm. Skorzystanie z oferty wymaga połączenia się z Finiatą z poziomu konta w inFakt. Trzeba uzupełnić dane i poprosić o faktoring.

Po wybraniu najbardziej odpowiedniego rozwiązania i jego zaakceptowaniu pieniądze mogą trafić na konto przedsiębiorcy w ciągu kilku minut. Można także zdecydować się na odpowiedni termin finansowania faktury, a także na bieżąco monitorować informacje o płatnościach i ich statusie. inFakt to pierwszy podmiot, z którym Finiata nawiązała współpracę. Daje jej to możliwośćzyskania nawet kilkuset tysięcy klientów, choć działa na rynku zaledwie od czerwca tego roku. Proponowana przez nią usługa to faktoring cichy bez regresu, co oznacza, że odbiorcy produktów i usług nie są informowani, że ich dostawcy korzystają z zewnętrznego finansowania.

Faktura jest płacona bezpośrednio na konto klienta, a nie firmy faktoringowej. Natomiast regres polega na tym, że ryzyko braku zapłaty spoczywa na kliencie Finiaty. Koszt takiej usługi to 4 proc. wartości wierzytelności przekazanych do finansowania za każde 30 dni ich obsługi. Można liczyć na limity w przedziale od 10 tys. do nawet 200 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane