Nowe życie Wyspy Spichrzów

opublikowano: 27-06-2019, 22:00

Północny cypel Wyspy Spichrzów to teren niezwykły zarówno z uwagi na swoją historię jak i na położenie. To jedno z najatrakcyjniejszych miejsc inwestycyjnych w Gdańsku. Znajduje się naprzeciw Starego Żurawia i Długiego Pobrzeża, a od południa ograniczone jest ul. Stągiewną.

Rewitalizacja zrujnowanego od czasów drugiej wojny światowej północnego cypla Wyspy ma dla miasta znaczenie priorytetowe, choćby ze względu na tradycje, sentymenty, bogatą przeszłość i świetne położenie. W sposób symboliczny dokończy to odbudowę gdańskiego Śródmieścia. Dla inwestorów natomiast jest to świetna okazja by zaproponować atrakcyjną ofertę przyszłym mieszkańcom. Przy zakupie nowego mieszkania ważna jest bowiem nie tylko cena za metr kwadratowy, ale też położenie inwestycji i jej wkomponowanie w krajobraz.

Połączenie starego z nowym

Projekt zagospodarowania północnego cypla Wyspy Spichrzów wyłonił się z twórczego dialogu architektów, konserwatorów, władz miasta. Uwzględniono w nim poszanowanie dla historii, ale też zmieniające się funkcje miast i potrzeby mieszkańców. W pierwszym etapie inwestycji powstały budynki, w których zlokalizowanych jest 136 apartamentów oraz hotel Holiday Inn. Parter każdego budynku wypełnią punkty usługowo- -handlowe. Hotel, uroczyście otwarty 26 czerwca, będzie miał 240 pokoi, sale konferencyjne, restauracje i punkty usługowo-handlowe. Z ulokowanego na wysokości 30 metrów tarasu widokowego będzie można podziwiać piękno gdańskiej starówki, ujścia Motławy, jachty zacumowane w marinie. Bezpośrednią komunikację między Wyspą a Starym Miastem ułatwi powstająca właśnie Kładka św. Ducha.

Równocześnie z powstawaniem budynków prowadzone są prace, mające na celu usprawnienie komunikacji wewnątrz wyspy: przebudowa Mostu Stągiewnego, modernizacja układu drogowego oraz budowa dwupoziomowego podziemnego parkingu. W drugim etapie inwestycji powstaną budynki apartamentowe zlokalizowane w kwartale między ulicą Pożarniczą, a Basztową. Architektura i sposób wykończenia budynków bezpośrednio nawiązuje do stylu, w jakim budowane były historyczne spichlerze. Ponad 500 mieszkań o zróżnicowanym metrażu spełni najwyższe standardy jakościowe i estetyczne; da to przyszłym mieszkańcom możliwość szerokiego wyboru.

Zmodernizowana okolica

Dopełnieniem tej fazy inwestycji będzie przebudowa mariny i zwiększenieliczby miejsc do cumowania jachtów, które dzięki przekształceniu Mostu Stągiewnego w most zwodzony będą mogły swobodnie poruszać się po Motławie. Projekt jest realizowany w formule partnerstwa publiczno-prywatnego przez Granarię, spółkę utworzoną przez konsorcjum firm Immobel i Multibud. Miasto Gdańsk zdecydowało się udostępnić grunt pod budowę inwestycji. W zamian powstają liczne obiekty celu publicznego, służące mieszkańcom. Wspólne przedsięwzięcie obejmie budowę kładki dla pieszych, remont Długiego Pobrzeża, rozbudowę mariny, przebudowę mostu Stągiewnego na most zwodzony i remont okolicznych ulic. Granaria natomiast oferuje nowoczesne, bardzo atrakcyjne apartamenty.

Szczegóły: www.granaria.pl

Biuro Sprzedaży: 503 722 080 info@granaria.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu