Nowi akcjonariusze pojawią się w IDMSA

OFE i trzech przedsiębiorców chce kupić akcje brokera, który w ciągu kilku tygodni zdecyduje o mariażu z BBI Capital.

W ciągu miesiąca w akcjonariacie Domu Maklerskiego IDMSA mogą się ujawnić nowe podmioty. Z informacji „PB ” wynika, że zakupem akcji zainteresowane są cztery: OFE i trzech przedsiębiorców związanych z giełdą. Mają odkupić część pakietu akcji własnych od brokera lub kupić papiery z rynku. Według naszych ustaleń, trwają negocjacje, a przynajmniej jeden z podmiotów ma przekroczyć próg 5 proc. głosów. Zarząd brokera nie odnosi się do tych informacji. — Mogę jedynie ujawnić, że rozważamy zwiększenie liczby członków w radzie nadzorczej — przyznaje Grzegorz Leszczyński, prezes i akcjonariusz IDMSA. Nasze źródło twierdzi, że mariaż z nowymi akcjonariuszami może zaowocować dodatkowymi projektami dla IDMSA (np. emisjami). Do końca września wyjaśni się też, jaką strukturę będzie miała transakcja połączenia Supernova IDM Fund (fundusz private equity z grupy IDMSA) z BBI Capital (fundusz private equity kontrolowany przez BB Investment). BBI planuje dwie emisje: kierowaną i z prawem poboru. Jeśli inwestorzy dopiszą, SupernovaIDM i IDMSA będą kontrolować po co najmniej 17 proc. Jeśli nie dopiszą, wszystkie akcje obejmie IDMSA, bo gwarantuje emisje. O emisjachakcjonariusze BBI Capital zdecydują 27 września. — Wierzę w długoterminowy sens tego połączenia. Jesteśmy przygotowani na sfinansowanie każdego z wariantów — podkreśla Grzegorz Leszczyński. Spodziewa się, że do końca roku wyjaśni się kwestia dwóch innych transakcji: przejęcia OFE oraz ubezpieczyciela. Broker złożył już oferty i prowadzi rozmowy, ale nazwy celów nie ujawnia. Może chodzić o PTE Polsat i Polisę Życie, wystawione niedawno na sprzedaż przez Zygmunta Solorza-Żaka, który zamierza skoncentrować się na telekomunikacji i internecie. — Przypuszczam, że łatwiej będzie kupić OFE, bo konkurencyjnych ofert może być mniej. O ubezpieczyciela mogą walczyć zagraniczne grupy, zdolne oferować więcej, bo nie dotknął ich kryzys. Tak czy inaczej, rozmawiamy też z innymi podmiotami — deklaruje szef IDMSA. Wartość każdej transakcji może oscylować wokół 100 mln zł. — Chcemy kupić, ale nie przepłacać — mówi prezes IDMSA.

Artykuł dostępny tylko dla naszych subskrybentów

Rzetelne dziennikarstwo i świadomość biznesowa

Tego właśnie możesz się spodziewać wykupując dostęp do treści Pulsu Biznesu
PB online
Dopasuj „PB” do Twoich potrzeb
Nowy klient
Wydanie cyfrowe Poznaj „PB”

Chcesz nas lepiej poznać?

Wypróbuj wersję Basic przez pierwszy miesiąc w promocyjnej cenie!

7 90 za 1-szy miesiąc
wybierz
Wydanie cyfrowe Basic

Aktywuj dostęp do pb.pl – zyskasz nieograniczoną możliwość czytania najświeższych informacji z gospodarki i rynków. Aby korzystać z nich jeszcze wygodniej, pobierz aplikację mobilną.

od 63 20 / miesiąc
wybierz
Wydanie cyfrowe Premium

Zamów wersję Premium, a do Twojej dyspozycji będzie pełna zawartość pakietu Basic, a dodatkowo: e-wydania, raporty branżowe, LexBiznes oraz atrakcyjne rabaty na konferencje.

od 103 20 / miesiąc
wybierz
Szczegóły pakietów
Ukryj
Basic
Premium

Pełny dostęp do treści serwisu pb.pl

Prosta nawigacja pozwoli Ci korzystać z sekcji, które Cię interesują

Newslettery

Otrzymasz aktualny przegląd wiadomości o biznesie, branży, inwestycjach z Polski i ze świata

Aplikacja mobilna

Korzystaj wygodnie na każdym urządzeniu mobilnym z systemem Android lub iOS

Ponad milion archiwalnych artykułów

Nic Cię nie ominie. Zawsze możesz wrócić do tematów, które Cię zainteresowały

Raporty, rankingi, zestawienia

Dostęp m.in. do katalogów Gazel Biznesu, wyników rankingu Złoty Bankier, a także licznych raportów na temat bankowości w Polsce

E-wydanie „Puls Biznesu”

Elektroniczna wersja dziennika dostępna o godzinie 22 dzień wcześniej niż na papierze

E-wydanie „Puls Biznesu Weekend”

E-wersja ekskluzywnego miesięcznika, poświęconego tematyce lifestylowej w ujęciu biznesowym

Lex Biznes

System wiedzy prawnej LexBiznes, w którym znajdziesz m.in. wzory dokumentów oraz pism i akty prawne

Rabat na konferencje i szkolenia

Rabat w wysokości 10% możesz wykorzystać wiele razy w trakcie trwania swojej subskrypcji

Inspiracje Pulsu Biznesu