Nowi członkowie w radzie nadzorczej LOT

opublikowano: 27-02-2007, 16:59

Walne zgromadzenie PLL LOT dokonało zmian w  radzie nadzorczej. Dotychczasowego przewodniczącego RN spółki Tomasza Gromka zastąpi na tym stanowisku Rafał Pasieka - poinformował rzecznik prasowy Ministerstwa Skarbu Paweł Kozyra.

Ponadto - w związku z rezygnacją z funkcji członków rady nadzorczej Andrzeja Sojata i Tomasza Dembskiego - walne zgromadzenia powołało w skład rady nadzorczej LOT Małgorzatę Ślepowrońską i Adama Iwana.

O godz. 17 ma się zebrać rada nadzorcza LOT, która zajmie się m.in. zmianami w zarządzie spółki - poinformował PAP rzecznik prasowy spółki Leszek Chorzewski.

W połowie lutego rada nadzorcza PLL LOT wybrała Marka Mazura na prezesa spółki. Narodowy polski przewoźnik lotniczy nie miał prezesa od połowy listopada ubiegłego roku; wówczas rada nadzorcza PLL LOT odwołała z tej funkcji Krzysztofa Kapisa i powierzyła obowiązki prezesa członkowi rady Tomaszowi Dembskiemu.

Ministerstwo Skarbu Państwa ma zastrzeżenia dotyczące wyboru Mazura na prezesa spółki. Resort informował wówczas w komunikacie, że w konkursie na prezesa PLL LOT rada nadzorcza spółki zaakceptowała do drugiej tury trzech kandydatów: Tomasza Dembskiego, Donalda Chodaka i Jarosława Lazurko. Marka Mazura, który w połowie lutego został nowym prezesem PLL LOT, nie było na tej liście.

Zdaniem resortu wprowadzenie dodatkowej osoby do postępowania konkursowego mogło być złamaniem zasad przeprowadzania konkursu i prawa.

Kozyra pytany przez PAP, czy nowa rada nadzorcza LOT może we wtorek odwołać Mazura powiedział, że nie ma informacji na ten temat.

Zdaniem ministra skarbu Wojciecha Jasińskiego, nie jest w porządku, że właściciel dominujący w LOT, czyli Skarb Państwa, "nie ma wpływu na wybór władz spółki". Zauważył, że akcjonariusze mniejszościowi wybrali władze spółki "wbrew interesom akcjonariusza dominującego".

Skarb Państwa ma 68 proc. akcji PLL LOT, syndyk upadłego Swissaira - 25 proc., a pracownicy - 7 proc. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nowi członkowie w radzie nadzorczej LOT