Nowi klienci kupują kasy

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 18-09-2006, 00:00

Rozszerzenie grupy podatników zobowiązanych do korzystania z kas fiskalnych cieszy producentów. Liczą na dobre wyniki trzeciego kwartału.

Od 1 września grupa podatników, którzy muszą używać kas fiskalnych, została poszerzona m.in. o dostawców części samochodowych, płyt DVD, sprzętu RTV i AGD oraz jubilerów.

— To ożywiło rynek już w połowie sierpnia. Ożywienie to cały czas się utrzymuje, widocznie część przedsiębiorców spóźniła się z zakupem sprzętu — mówi Jerzy Biernat, prezes zabrzańskiego Elzabu.

Konkurencja potwierdza.

— Cały czas obserwujemy wzmożony popyt na kasy. Rynek pierwotny ciągle nie został nasycony — dodaje Piotr Marzec, rzecznik nowosądeckiego Novitusa.

Udane tygodnie

Obaj giełdowi producenci kas fiskalnych nie kryją zadowolenia z ostatnich tygodni. O ile udało im się zwiększyć sprzedaż?

— W przypadku najmniejszych urządzeń, które są odpowiednie dla nowych grup objętych obowiązkiem ich posiadania, wolumen sprzedaży zwiększył nam się przeszło dwukrotnie — twierdzi Jerzy Biernat.

Novitus unika szacunków.

— Przygotowaliśmy specjalną ofertę dla nowych podatników. Wzrost sprzedaży jest znaczny, choć trudno go precyzyjnie oszacować — mówi Piotr Marzec.

Dobre raporty

Przedstawiciele obu firm zapowiadają, że obecne ożywienie na rynku znajdzie odzwierciedlenie w wynikach finansowych trzeciego kwartału. Piotr Marzec zapewnia, że będzie to wyraźnie lepszy raport od tego, który obejmował okres kwiecień-czerwiec. Wtedy Novitus miał 13,9 mln zł przychodów i 1,4 mln zł zysku.

— Oczywiście nie we wszystkich segmentach naszej oferty jest to tak udany okres, ale poprawa wyników na pewno będzie — zapowiada Jerzy Biernat.

Jego zdaniem, nie tylko trzeci kwartał ma być lepszy niż przed rokiem, ale także cały rok będzie lepszy od poprzedniego, kiedy Elzab miał 53,3 mln zł przychodów i 4,4 mln zł zysku.

— Co roku poprawiamy wyniki i w tym będzie podobnie — zapewnia Jerzy Biernat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nowi klienci kupują kasy