Nowoczesna księgowość staje się standardem w outsourcingu?

Materiał partnera
opublikowano: 03-09-2017, 22:00

Jeszcze kilka lat temu przedsiębiorcy powierzający obsługę księgową swoich firm wyspecjalizowanym podmiotom zewnętrznym oczekiwali przede wszystkim spokoju — faktury miały być rozliczone zgodnie z przepisami, a podatki zapłacone na czas.

Nowinki, takie jak zdalny dostęp do systemu księgowego czy możliwość korzystania z platformy wymiany dokumentów, były często traktowane jako mało przydatna ekstrawagancja. Sytuacja ulega jednak zmianie w czasach, gdy kwestia zapewnienia bezpieczeństwa i integralności danych stała się kluczowa dla funkcjonowania biznesu. Firmy chcą korzystać z nowych metod sprawowania kontroli nad dokumentami i oczekują np. możliwości szybkiego zatwierdzania faktur do płatności przy pomocy telefonu komórkowego.

W efekcie tej zmiany nastawienia rośnie znaczenie narzędzi, które nie tylko pozwalają na zdalny dostęp do dokumentów, ale też eliminują konieczność ręcznego wprowadzania danych przez księgowych (dokumenty mogą być skanowane i wprowadzane do systemu księgowego) czy umożliwiają rezygnację z archiwizowania tych dokumentów. Oszczędności, jakie się z tym wiążą, na pewno przyczynią się do dalszej popularyzacji rozwiązań online w księgowości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu