Nowoczesna Polska organizuje kampanię "Czytam wszędzie"

DI, PAP
opublikowano: 08-08-2015, 12:13

W samochodzie, w przychodni, w urzędzie, na dworcu - wszędzie tam czas, gdy na coś czekamy, warto poświęcić na czytanie, które "jest fajne i czyni nas mądrzejszymi" - przekonuje Jarosław Lipszyc, szef fundacji Nowoczesna Polska, organizującej kampanię "Czytam wszędzie".

Kampania, wspierana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Książki, potrwa dwa miesiące, będzie realizowana w sierpniu i wrześniu. Okres wakacji, gdy wiele osób podróżuje, to dobry moment na tego typu akcję - powiedział PAP Lipszyc.

W ramach kampanii nagrano spot promujący czytelnictwo, który będzie emitowany m.in. w kinach w całej Polsce, na portalach internetowych największych serwisów informacyjnych, w środkach komunikacji miejskiej i w telewizji.

Fundacja Nowoczesna Polska, prowadząca internetową bibliotekę wolnelektury.pl, z której korzysta się bezpłatnie, w ramach kampanii "Czytam wszędzie" promuje m.in. czytelnictwo w formie elektronicznej.

Wolne Lektury to najpopularniejsza w Polsce (prawie 3 mln użytkowników w 2014 r.) biblioteka internetowa, publikująca utwory należące do klasyki literatury polskiej oraz światowej i udostępniająca je dzieciom, młodzieży oraz dorosłym. Publikacje dostępne są w różnych formatach, np. PDF, TXT, MP3 i DAISY (dla niewidomych i słabowidzących).

Organizatorzy kampanii zachęcają użytkowników smartfonów czy tabletów, by wolny czas oczekiwania - np. na dworcu lub w kolejce w przychodni medycznej - przeznaczali na czytanie.

"Fundacja chce pokazać odbiorcom, że wykorzystywane przez nich urządzenia mobilne (tablety, smartfony, czytniki e-booków, komputery przenośne) mogą pomagać w kontakcie z literaturą w każdej chwili i każdym miejscu dzięki internetowej bibliotece wolnelektury.pl. Książki elektroniczne i audiobooki w niej opublikowane są darmowe, pozostają w zasięgu ręki 24 godziny na dobę, 365 dni w roku i nie dotyczy ich problem ograniczonej liczby egzemplarzy" - zwrócili uwagę organizatorzy kampanii.

Jarosław Lipszyc, pytany o aktualny poziom czytelnictwa w naszym kraju przypomniał, że "na tle czytelnictwa europejskiego wypada ono słabo".

"Nie chciałbym jednak uderzać w alarmistyczne tony. Wolę pozytywnie zachęcać do czytania. Czytanie jest fajne, przyjemne i czyni nas mądrzejszymi" - powiedział prezes fundacji Nowoczesna Polska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Nowoczesna Polska organizuje kampanię "Czytam wszędzie"