Czytasz dzięki

Nowoczesne rozwiązania zmieniające środowisko pracy

  • Materiał partnera
opublikowano: 26-06-2018, 22:00

Firmy na całym świecie wspierają efektywną współpracę między pracownikami. Powstają inteligentne miejsca pracy, które pomagają poprawić organizację i obniżyć koszty. Tym kierowała się firma HL Tech, która w swoim biurze w Warszawie wdrożyła rozwiązanie TEOS Manage

HL Tech to centrum technologiczne tworzące rozwiązania IT w ramach Grupy Hargreaves Lansdown — wiodącej firmy zajmującej się zarządzaniem funduszami inwestycyjnymi i oszczędnościami w Wielkiej Brytanii. W HL Tech pracownicy tworzą, testują oraz wdrażają innowacyjne rozwiązania, wykorzystując nowoczesne technologie, a także dostarczają bezpieczne oprogramowanie, które ułatwia inwestorom na całym świecie wykonywanie operacji finansowych.

W HL Tech zainstalowano 27 profesjonalnych monitorów Bravia, projektor laserowy VPL-PHZ10 oraz siedem tabletów TEOS Book. Sterowanie urządzeniami, Digital Signage oraz rezerwacja sal konferencyjnych odbywają się przy użyciu systemu TEOS Manage, opartego na lokalnym serwerze. Możliwe jest zarządzanie urządzeniami — włączanie i wyłączanie, regulowanie głośności czy zaplanowanie emisji treści z playera o wyznaczonej porze.

System Digital Signage został wdrożony w recepcji na dwóch 49-calowych monitorach, w korytarzach, gdzie umieszczono 12 55-calowych urządzeń Sony Bravia, oraz w barze, gdzie pracują dwa 49-calowe i trzy 55-calowe monitory Bravia oraz projektor VPL-PHZ10. Rezerwacja sal konferencyjnych jest zintegrowana z Microsoft Exchange.

— Produkt Sony TEOS Manage na etapie wyboru rozwiązania spełniał nasze minimalne wymagania. Doceniliśmy jego funkcjonalność, design, a także stosunek jakości do ceny. Kluczowe dla nas było zapewnienie, że system jest ciągle rozwijany i możemy liczyć na pełne wsparcie produktu ze strony Sony. Oczywiście atutem była kompatybilność monitorów, ich jakość i możliwość wydłużenia okresu gwarancyjnego na sprzęt — informuje Wojciech Krawczyk, specjalista IT w HL Tech.

Wdrożenia systemu podjęła się firma AV Smart.

— System TEOS jest bardzo atrakcyjny pod względem funkcjonalnym oraz cenowym. Dodatkowym atutem jest bardzo szybki rozwój platformy oraz wsparcie inżynierów Sony. Ułatwia to cały proces wdrożenia oraz utrzymania serwisowego. Dzięki temu TEOS jest jedną z lepszych platform na rynku do zarządzania urządzeniami wyświetlającymi — informuje Michał Gaj, dyrektor ds. realizacji, AV Smart.

Pełna kontrola

TEOS Manage to scentralizowane rozwiązanie AV, które daje działom AV i IT pełną kontrolę nad podłączonymi urządzeniami. Jego użytkownicy mogą monitorować wykorzystanie urządzeń i zarządzać nimi, zmniejszać wydatki na energię, dzięki łatwym do stworzenia harmonogramom pracy, oraz szybko wykrywać i eliminować wszelkie problemy. System pozwala także tworzyć i rozpowszechniać w całej firmie treści Digital Signage, które przyciągają uwagę, ułatwiają orientację i umożliwiają przekazywanie informacji pracownikom.

W skład systemu TEOS Manage wchodzi pakiet aplikacji ulepszających lub zastępujących tradycyjne rozwiązania.

TEOS Reception to zautomatyzowane narzędzie, które w zindywidualizowany sposób wita gościa i informuje o jego przybyciu odpowiednią osobę. Dzięki temu pracownik recepcji może realizować inne zadania i nie odbywa się to kosztem zaniedbywania gości.

Zintegrowane z kalendarzami biurowymi rozwiązanie TEOS Book umożliwia sprawdzanie dostępności pomieszczeń i dokonanie rezerwacji przy użyciu tabletu z panelem dotykowym.

W samym miejscu spotkania rozwiązanie TEOS Remote pozwala sterować połączonymi urządzeniami: zmniejszać jasność świateł, gdy używane jest oświetlenie Philips Hue, włączać projektor itp.

TEOS Connect oszczędza czas, umożliwiając pracownikom i gościom szybkie, bezprzewodowe łączenie swoich urządzeń z monitorami Sony Bravia i wyświetlanie na nich kopii własnego ekranu, bez szukania odpowiedniego przewodu pośród kabli.

Biuro przyszłości

— Na przestrzeń, w której pracujemy, składa się nie tylko atrakcyjne, nowoczesne biuro, ale także technologia, która nas otacza, z której korzystamy na co dzień. Jesteśmy firmą tworzącą innowacyjne rozwiązania technologiczne, więc nasi pracownicy mają naprawdę bardzo wyśrubowane wymagania. Produkt TEOS Manage to z pewnością krok w dobrym kierunku — dodaje Aleksandra Babicka, Head of HR w HL Tech.

W TEOS Manage sterowanie i zarządzanie urządzeniami jest wykonywane z jednego panelu. Menedżer IT nie musi działać na styku kilku różnych systemów. Jeden zaspokaja podstawowe potrzeby. Dodatkowo rozwiązanie to ma interfejs webowy, co oznacza, że nie jest potrzebny specjalny komputer, aby nim zarządzać. Wystarczy dowolny sprzęt z dostępem do firmowej sieci. Nie wymaga on też specjalnego oprogramowania. System jest w pełni skalowalny, a więc pozwala na dodawanie kolejnych urządzeń, bez żadnych zmian.

To, co dawniej wydawało się technologią przyszłości, dziś staje się standardem w inteligentnych budynkach. Aby zapoczątkować nową erę wydajności, innowacyjne firmy wybierają rozwiązania do zarządzania miejscem pracy, takie jak TEOS Manage.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy