Nowoczesne zarządzanie energią opiera się na sieci

opublikowano: 18-12-2022, 20:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Siłą są ludzie. To prawdziwy motor każdego biznesu. Dobrzy ludzie nie tylko są kluczowi dla firmy, oni są firmą - taki cytat Richarda Bransona, umieszczono na stronie internetowej laureatki 3. miejsca w województwie dolnośląskim.

3. miejsce województwo dolnośląskie - PySENSE

Sieć w  zarządzaniu energią:Jesteśmy entuzjastami technologii oraz rozwiązań internetu rzeczy. Nasz zespół tworzą profesjonaliści i eksperci w branży energetyki i telekomunikacji – mówi Tomasz Leszczyński
Sieć w zarządzaniu energią:Jesteśmy entuzjastami technologii oraz rozwiązań internetu rzeczy. Nasz zespół tworzą profesjonaliści i eksperci w branży energetyki i telekomunikacji – mówi Tomasz Leszczyński

Firmę założyli trzej wspólnicy, którzy dużą część swojej kariery zawodowej spędzili pracując z klientami z obszaru energetyki i telekomunikacji pomagając we wdrażaniu rozwiązań z zakresu IoT.

- Sam PySENSE zrodził się z chęci bycia bliżej klienta w całym cyklu życia produktu, czyli wychodząc od potrzeby biznesowej przez projektowanie do produkcji oraz utrzymania rozwiązania - mówi Piotr Czak, prezes PySENSE.

Firma działa w bardzo wyspecjalizowanym sektorze komunikacji IoT i konkurencja siłą rzeczy nie jest bardzo liczna. Nie znaczy to jednak, że właściciele PySENSE się jej nie obawiają.

- Mamy w sobie dużo pokory i wiemy, że często konkurencja może nadejść z branż powiązanych z naszą, niekoniecznie dokładnie z tej, w której działamy. Stale więc obserwujemy nasze otoczenie biznesowe i staramy się nieustannie rozwijać zarówno w zakresie zwiększania portfolio produktowego, jak i integracji całego łańcucha wartości łącznie z produkcją urządzeń - opisuje Piotr Czak.

Jego zdaniem na pewno problemem całego dzisiejszego świata są pozrywane łańcuchy dostaw. Spowodowała to pandemia COVID-19, a wojna w Ukrainie tylko pogłębiła niekorzystne zjawiska.

- Niemniej jednak staramy się zarządzać tym problemem, poprzez bardzo elastyczne podchodzenie zarówno do samego łańcucha dostaw jak i do projektowania naszych urządzeń, które często mają po kilka wersji - dodaje prezes.

Firma zatrudnia około 25 pracowników i ma plany szybkiego zwiększana tej liczby w przyszłości.

- Myślę, że najważniejsze dla nas w prowadzeniu biznesu jest to, by mieć realny wpływ na rzeczy, którymi się zajmujemy. Każdy z nas pracował w dużych korporacjach, gdzie tego wpływu w tak dużym stopniu nie było. Dodatkowo w PySENSE od pewnego momentu chcemy przede wszystkim w sposób ustrukturyzowany budować długoterminową wartość spółki. Mamy za sobą bardzo intensywny okres szybkiego wzrostu i nadszedł czas, by pewne rzeczy w firmie poukładać, tak by mogła ona się równie szybko rozwijać w przyszłości - zaznacza Piotr Czak.

Spółka wyróżnia się przede wszystkim dużą elastycznością w odpowiedzi na potrzeby klientów. Dodatkowo jako PySENSE stawiamy sobie ambitne cele jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszych rozwiązań.

Właściciele firmy postawili sobie trzy cele na najbliższe dwa lata. Po pierwsze, stawiają na integrację całego łańcucha wartości i chcą wejść również w produkcję. Po drugie, zamierzają być bliżej klienta końcowego, dlatego intensywnie rozwijają platformę Internet of Energy, która jest dedykowana dla prosumentów oraz MŚP, a pozwolić ma na świadome zarządzenie energią elektryczną. Po trzecie, stawiają na rozwój na rynkach zagranicznych. Już teraz około 30 proc. przychodów spółki pochodzi z rynków Europy Zachodniej. Chcą, by w ciągu dwóch lat ten wskaźnik przekroczył 50 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane