Nowoczesne zarządzanie to sekret płynności finansowej

Materiał partnera
opublikowano: 26-09-2016, 22:00

O innowacyjności i stale rozwijającym się wachlarzu usług marki rozmawiamy z prezesem zarządu – Tomaszem Sękalskim

Z usług faktoringu oferowanych przez Idea Money korzysta coraz więcej przedsiębiorców. O innowacyjności i stale rozwijającym się wachlarzu usług marki rozmawiamy z prezesem zarządu – Tomaszem Sękalskim

Idea Money przebojem weszła na rynek usług faktoringowych.

Rzeczywiście. Wystarczyły nam cztery lata obecności na rynku usług faktoringowych, by dokonać jego zupełnego przemodelowania.

Co zatem zmieniło się dzięki waszej obecności w branży?

Skoncentrowaliśmy się przede wszystkim na mikroprzedsiębiorcach. To potężna grupa klientów, której dotychczas nikt, tak naprawdę, nie brał poważnie. My, jako pierwsi, spojrzeliśmy przede wszystkim na ich potrzeby, oferując m.in. możliwość sfinansowania na zasadach faktoringu faktur już od kwoty 300 zł. A średnia rynkowa wynosiła wtedy 23 tys. zł! W efekcie liczba naszych klientów wzrosła wielokrotnie!

Ale przecież obniżenie minimalnej wysokości faktury nie wystarczy, by odnieść tak znaczący sukces.

To prawda. Idea Money oparta jest, nomen omen, o ideę ciągłego rozwoju. Mam wrażenie, że lepiej niż konkurencja rozumiemy potrzeby nowoczesnego przedsiębiorcy — zwłaszcza tego z sektora mikrobiznesowego i konsekwentnie poszukujemy coraz to nowych rozwiązań. Tak, by w punkt wpisać się w jego potrzeby. I to działa.

To co konkretnie zadziałało?

W ostatnim czasie prawdziwym hitem jest choćby usługa Idea Płynności. To naprawdę innowacyjny produkt faktoringowy, nowość na polskim rynku. Polega na tym, że klient otrzymuje od nas limit faktoringowy. I to całkiem spory, bo nawet do 200 tysięcy złotych. Dzięki stałej miesięcznej opłacie , abonamentowej współpracy, nasi klienci nie muszą za każdym razem wyliczać kosztów faktoringu. A przewidywalne, stałe koszty znacznie upraszczają działanie i dają poczucie bezpieczeństwa. Już nie mówiąc o płynności finansowej.

No właśnie. Zatory finansowe to chyba dziś jedna z największych bolączek przedsiębiorców?

To prawda. Zwłaszcza mniejszych firm, tych, które jeszcze niedawno były start-upowymi projektami, nie stać na dziurę budżetową, która powstała, bo kontrahent zwleka z płatnością dużej faktury. Z Idea Money nie trzeba się o to martwić. Nasze usługi faktoringowe, a w tym roku wprowadziliśmy również pełny faktoring, sprawiają, że przedsiębiorca nie ma takich problemów.

Dlaczego?

Współpraca z nami w ramach Idei Płynności oznacza, że pokryjemy nawet 100 proc. kosztu faktury — już w momencie, gdy otrzymamy ją od klienta. Faktoring pełny z kolei zapewnia, że gdy wierzyciel nie zapłaci w terminie, to my zajmiemy się odzyskaniem należności od kontrahenta lub uzyskaniem odszkodowania z chroniącej Idea Money polisy ubezpieczeniowej.

To nie może być aż tak proste.

Ależ jest! Doświadczenie zdobyte przez nas na polskim rynku finansowym na przestrzeni ostatnich lat pozwoliło nam stworzyć rozwiązania i procedury, oszczędzające czas klienta do minimum. Bo dzisiejszy biznes oparty jest na szybkich i konkretnych ruchach.

A to w Idea Money oznacza…

…natychmiastowe przesyłanie gotówki faktorantom po otrzymaniu faktury. A przez otrzymanie rozumiemy przesłany przez klienta skan, a nawet zwykłe, wykonane komórką zdjęcie dokumentu. Równie szybko decydujemy o przyznaniu limitu faktoringowego czy rozpoczęciu z klientem innych form współpracy w tej dziedzinie. Naprawdę, nie potrzeba do tego tony dokumentów i tygodni na rozpatrzenie wniosków!

Jakie korzyści przynosi jeszcze faktoring Waszym klientom?

Poza spokojną głową — bo pewność płynności finansowej daje poczucie bezpieczeństwa — nasi klienci zwiększają swoją konkurencyjność. Dzięki temu biznes się rozwija bez obaw o powstawanie zatorów płatniczych.

Jak faktoring może się przełożyć na konkurencyjność?!

W bardzo prosty sposób. Dzięki niemu, biznesmen może dać swoim kontrahentom więcej czasu na zapłacenie faktury. Więcej niż daje konkurencja. A jednocześnie, sam pieniądze otrzymuje niemal natychmiast po wystawieniu faktury. Dzięki temu sam może regulować swoje zobowiązania wobec dostawców przed terminem, co najczęściej oznacza możliwość negocjowania większych rabatów. Ponadto do tego dochodzi jeszcze faktoring odwrócony. Czyli usługa, dzięki której faktor spłaca należność w imieniu swojego klienta, a ten — pozostając fair wobec kontrahenta — ma więcej czasu na zapłatę wierzytelności.

Co jeszcze może zaoferować Idea Money?

Drugi filar tej marki to odzyskiwanie należności. Nierzetelni kontrahenci nie muszą być utrapieniem. Zwłaszcza, że procedury windykacyjnie można poprowadzić sprawnie i w jak najmniej uciążliwy sposób. Polubownie, w terenie radzimy sobie bardzo efektywnie, współpracując zarówno z firmami produkcyjnymi, jak i usługowymi. Stale się rozwijamy i poszerzamy wachlarz usług — faktoring pełny, faktoring niepełny, mikrofaktoring, odzyskiwanie należności. Proszę uważnie nas śledzić. Jeszcze nieraz zaskoczymy i klientów, i konkurencję!

Czy rozwój oznacza też poszerzanie waszego zespołu?

Tak. Szukamy młodych, kreatywnych ludzi, którzy zapalą się do naszych Idei i pozwolą nam budować usługi finansowe jeszcze bardziej przyjazne dla naszych klientów. W końcu ich zaufanie do naszej innowacyjności zobowiązuje!

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane