Nowotny: podwyżka stóp EBC wciąż możliwa w tym roku

opublikowano: 11-01-2019, 14:13

Ewald Nowotny z władz EBC przekonuje, że pomimo słabszej aktywności gospodarczej eurolandu wciąż możliwa jest podwyżka stóp procentowych w tym roku, informuje Reuters.

Nowotny, szef banku centralnego Austrii zasiadający w Radzie Prezesów Europejskiego Banku Centralnego oświadczył, że zarysowany w grudniu scenariusz dotyczący dynamiki gospodarki eurolandu w tym roku wciąż obowiązuje i dlatego nadal jest możliwa podwyżka stóp procentowych w 2019 roku.

Ewald Nowotny
Zobacz więcej

Ewald Nowotny Reuters/FORUM

Reuters przypomina, że ostatnie dane makro wskazały na słabnącą produkcję przemysłową i pogarszające się nastroje w strefie euro. Rośnie także obawa, że Niemcy, największa gospodarka eurolandu, mogą zanotować w tym roku techniczną recesję.

- Jesteśmy świadomi zagrożeń, ale podstawowy scenariusz zarysowany w grudniu wciąż obowiązuje – powiedział w piątek Nowotny. – Nie spodziewam się dużych zmian polityki w bliskiej przyszłości – dodał.

Potwierdził, że podwyżka stóp w tym roku wciąż pozostaje aktualna i „może sobie wyobrazić taki ruch”.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu