Nowy ComputerLand może mieć w 2008 r. ok. 100 mln zł zysku operacyjnego

Internet Securities
opublikowano: 30-11-2006, 16:39

Spółka zakłada, że za dwa lata rentowność operacyjna spółki będzie wynosić 8%, a przychody spółek po fuzji znacznie się nie zmienią.

Firma utworzona po fuzji ComputerLandu i Emaksu może mieć w 2008 roku ok. 100 mln zł zysku operacyjnego. Nowy ComputerLand zakłada bowiem, że za dwa lata rentowność operacyjna spółki będzie wynosić 8%, a przychody spółek po fuzji znacznie się nie zmienią i pozostaną zbliżone do 1,2 mld zł, poinformowali na czwartkowej konferencji prasowej przedstawiciele ComputerLandu i Emaksu.

Sam ComputerLand w dalszym ciągu podtrzymał prognozę na bieżący rok zakładającą osiągnięcie w II połowie tego roku 20 mln zł zysku netto. W sierpniu ComputerLand zapowiedział osiągnięcie w II połowie tego roku 20 mln zł skonsolidowanego zysku netto, po tym, jak w I półroczu 2006 grupa miała 14,8 mln zł straty. Zapowiedź podtrzymał w połowie listopada po wynikach za trzy kwartały.

„Nasza prognoza jest zależna od konkretnych projektów. Nadal jesteśmy skupieni na tym aby tę prognozę dowieźć. Gdy tylko będziemy uważali, że jest ona zagrożona podamy komunikat” – powiedział na czwartkowej konferencji prasowej Michał Danielewski, prezes ComputerLandu.

ComputerLand miał 2,36 mln zł skonsolidowanego zysku netto w III kw. 2006 roku wobec 3,54 mln zł zysku rok wcześniej. Narastająco w I-III kw. 2006 roku grupa miała 11,98 mln zł straty wobec 10,88 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 506,86 mln zł wobec 495,69 mln zł.

„Nie będziemy w 2007 roku koncentrować się na zwiększaniu przychodów tylko na poprawie rentowności” – powiedział Danielewski.

„Nie dajemy prognozy, że w 2008 roku będziemy mieć 100 mln zł zysku operacyjnego, ale nie jest to wykluczone” – dodał prezydent grupy ComputerLandu Tomasz Sielicki.

Computerland i Emax poinformowały w czwartek, że szacują, iż dzięki fuzji obydwu spółek zysk operacyjny utworzonej grupy wzrośnie do 2010 roku dodatkowo o 87,3 mln zł, synergie po stronie przychodów szacowane są w tym czasie na 177,6 mln zł.

Jednym z głównych celów fuzji ma być osiągniecie w 2008 roku rentowności operacyjnej na poziomie minimum 8%. Obecnie łączne przychody Emaksu i ComputerLandu to mniej więcej 1,2 mld zł. Strategia nowej grupy zakłada, że jedna trzecia będzie wpływów będzie pochodzić z sektora publicznego, jedna czwarta z sektora bankowego, również jedna czwarta z sektora przemysłowego/utilities, a 10 % z informatyzacji w branży telekomunikacyjnej.

Sielicki powiedział w czwartek, że nie została jeszcze uzgodniona polityka dywidendowa połączonej spółki, ale jego zdaniem nie powinna się ona zmienić i nowy ComputerLand będzie wypłacał dywidendę w wysokości 1 zł na akcję.

Fuzja ComputerLandu i Emaksu ma być sfinalizowana w II kwartale przyszłego roku. Nowa spółka przyjmie nazwę ComputerLand. (ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Nowy ComputerLand może mieć w 2008 r. ok. 100 mln zł zysku operacyjnego