Nowy CR-V już za pół roku

MIB
07-09-2006, 00:00

Honda ogłosiła wprowadzenie na rynek trzeciej generacji modelu CR-V, który w ciągu ostatnich 11 lat sprzedał się w liczbie blisko 2,5 mln sztuk.

Nowy CR-V ma — niespotykane dotychczas w segmencie SUV — zaawansowane technologicznie systemy, np. samoadaptacyjny tempomat wykorzystujący radar do automatycznego dostosowywania odległości dzielącej auto od pojazdu poruszającego się po tym samym pasie. Nowością jest też Collision Mitigation Brake System — ostrzegający kierowcę serią bodźców o przekroczeniu dopuszczalnej odległości do poprzedzającego pojazdu, a w sytuacji nieuniknionej kolizji uruchamiający proces intensywnego hamowania i napinający przednie pasy bezpieczeństwa. Nowy CR-V napędzany jest silnikiem benzynowym o pojemności 2,0 l lub dieslem o pojemności 2,2 l. Auto zadebiutuje podczas wrześniowych targów motoryzacyjnych w Paryżu, a sprzedaż rozpocznie się w styczniu 2007 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Nowy CR-V już za pół roku