Nowy gracz wszedł z przytupem

Monika Dekrewicz Bankier.pl
20-03-2017, 22:00

Stawka na najlepszej lokacie półrocznej wynosi 2,4 proc. w skali roku — i wyjątkowo nie trzeba spoglądać na gwiazdki.

Wyższa stawka na lokacie okupiona jest zwykle wieloma warunkami. Posiadanie konta osobistego, ulokowanie nowych pieniędzy czy korzystanie z karty debetowej — to tylko część pomysłów, które stosują banki, aby zatrzymać klienta na dłużej. Nikogo to już nie dziwi, a klienci przyzwyczaili się do takich rozwiązań. Inbanku, nowy bank na rodzimym rynku, postanowił jednak podnieść poprzeczkę i oferuje depozyt z oprocentowaniem, które może konkurować z najlepszymi lokatami na rynku, mimo że nie wymaga wypełnienia dodatkowych kryteriów. Lokatę można otworzyć przez internet, a maksymalna wartość depozytu to 50 tys. zł.

Nowy bank pochodzący z Estonii z przytupem zaznaczył rozpoczęcie działalności w Polsce. Stawka, którą oferuje, na lokatach na 10 tys. zł bez dodatkowych warunków była ostatnio dostępna w marcu 2016 r. Inbank prowadzi działalność za pośrednictwem oddziału i działa na zasadach tzw. jednolitego paszportu europejskiego, w związku z tym pieniądze zgromadzone na jego produktach depozytowych nie są chronione przez polski system gwarantowania depozytów. Tym zajmuje się jego estoński odpowiednik.

Pozycja wicelidera rankingu przypadła e-lokacie granatowej w Polskim Banku Spółdzielczym w Ciechanowie (2,15 proc. w skali roku). O 0,15 pkt. proc. mniej oferuje Idea Bank na Lokacie NR 1. Obie lokaty można założyć, korzystając z wniosku internetowego.

Nowy bank pochodzący z Estonii z przytupem zaznaczył rozpoczęcie działalności w Polsce. Stawka, którą oferuje, na lokatach na 10 tys. zł bez dodatkowych warunków była ostatnio dostępna w marcu 2016 r.

Decydując się na lokatę z dodatkowymi warunkami, na najwyższy zysk można liczyć na Lokacie Cloud w Idea Banku. Stawka 2,40 proc. w skali roku jest do osiągnięcia, jeśli klient założy nieoprocentowane Konto Idealne, na którym będzie utrzymywał przez pół roku dodatkowy 1 tys. zł, czyli 10 proc. wartości lokaty na 10 tys. zł. Drugie miejsce zajmuje propozycja Lion’s Banku ze stawką 2,10 proc. w skali roku. Oprocentowanie jest o 0,30 pkt. proc. niższe od obowiązującego na Lokacie Cloud, jednak wybierając Lokatę Profitable PLUS, łatwiej o spełnienie warunków gwarantujących otrzymanie stawki. Lion’s Bank wymaga tylko konta osobistego w banku. Pierwszą trójkę zamykają dwa depozyty.

Pierwszym z nich jest Nest Lokata na Nowe Środki w Nest Banku. Drugi to Depozyt Plus, który można znaleźć w ofercie Toyoty Banku. Pozwolą one zarobić 2 proc. w skali roku, jeśli klient posiada ROR w banku. Nest Bank wymaga także ulokowania nowych pieniędzy. W przypadku lokat półrocznych posiadanie większych oszczędności nie przyniesie dodatkowych korzyści. Najlepsza lokata dla 100 tys. zł ma taką samą stawkę co depozyt dostępny dla 10 tys. zł. Pierwsze miejsce w zestawieniu zajmują Idea Bank (Lokata Cloud) oraz Lion’s Bank (Lokata Fortune) z oprocentowaniem wynoszącym 2,40 proc. w skali roku.

Lokaty stawiają klientowi podobne wymagania. Posiadanie konta osobistego i utrzymywanie na nim dodatkowych pieniędzy (10 proc. wartości lokaty) przez pół roku to kryteria, które trzeba spełnić, aby skorzystać z oferty. Drugie miejsce zajmuje produkt od Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie (e- -Lokata granatowa) na 2,15 proc. w skali roku, a trzecia pozycja przypadła Nest Bankowi (Nest Lokata na Nowe Środki) oraz Toyota Bankowi (Depozyt Plus), których oferty posiadają stawkę 2 proc. w skali roku. Takie oprocentowanie będzie dostępne po spełnieniu dodatkowych warunków, które są takie same jak w przypadku pierwszego zestawienia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Monika Dekrewicz Bankier.pl

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nowy gracz wszedł z przytupem