Nowy Jork będzie płacił ubogim za pozytywne działania

opublikowano: 18-06-2007, 20:05

Władze Nowego Jorku uruchomią program zachęt finansowych dla najbiedniejszych. Nagradzane mają być pozytywne działania. Za  wizytę u lekarza objęta programem osoba może otrzymać 200 USD, a za pozytywny wynik testu w szkole, 50 USD.

Władze Nowego Jorku zapożyczyły program zachęt finansowych dla najbiedniejszych z Brazylii i Meksyku. Burmistrz Michael Bloomberg powiedział, że program umożliwia przerwanie błędnego koła, jakie nie pozwala ludziom biednym na wyjście z ubóstwa. Jako przykład podał to, że z powodu niedostatku i kiepskich warunków życia ludzie biedni nie stosują profilaktyki medycznej i częściej chorują. Nie pozwala to im znaleźć pracy, a to z kolei powoduje, iż nie mogą poprawić trwale swego losu. Bloomberg powiedział, że pilotażowy program pomocy będzie finansowany ze środków prywatnych. Jego uczestnicy będą podzieleni na trzy grupy. W pierwszej znajdzie się ok. 2,55 tys. biednych rodzin. W drugiej 2,4 tys. osób dorosłych. W trzeciej 9 tys. dzieci z klas 4-7.
MD, AFP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Nowy Jork będzie płacił ubogim za pozytywne działania