Czytasz dzięki

Nowy Jork pozwał producenta e-papierosów

  • DI
opublikowano: 21-11-2019, 22:00

Stan Nowy Jork pozwał Juul Labs., największego producenta e-papierosów w USA, za wprowadzające w błąd reklamy, co przyczyniło się do epidemii „vapowania”, czyli ich palenia, wśród młodzieży.

Wcześniej zrobiły to Kalifornia i Karolina Północna. Prokurator Letitia James twierdzi, że marketing firmy skierowany do młodych ludzi minimalizuje obecność w e-papierosach nikotyny i przedstawia je jako zdrowszą alternatywę dla tradycyjnych. Złożenie pozwu przyspieszyła śmierć 17-letniego chłopca z Bronksu, który zmarł w wyniku chorób związanych z „vapowaniem”.

— Przez ich reklamy wielu młodych ludzi myślało, że e-papierosy są bezpieczne — powiedziała prokurator.

Oświadczyła, że w USA około 4,1 mln uczniów szkół średnich i 1,2 mln młodszych uczniów korzysta z e-papierosów, a do firmy Juul Labs. należy 70 proc. rynku. W samym Nowym Jorku „vapuje” milion osób, z których 220 tys. nie ma ukończonych 18 lat. Z badań wynika, że produkty Juul wybiera prawie 60 proc. uczniów szkół średnich i 54 proc. uczniów gimnazjów korzystających z e-papierosów. W wyniku chorób układu oddechowego związanych z „vapowaniem” w USA zmarły 42 osoby, a 2,2 tys. poważnie zachorowało.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane