Nowy lek obniża notowania Roche

Maciej Zbiejcik
opublikowano: 27-11-2003, 00:00

Szwajcarski koncern Roche przyznał wczoraj, że wyniki testów jego nowego leku na raka nie są zgodne z oczekiwaniami. To wystarczyło, by akcje największego na świecie producenta leków przeciw nowotworom zaczęły tracić na wartości. W środę akcje szwajcarskiej grupy farmaceutycznej uległy blisko 1,5-proc. przecenie.

Informacja o niezbyt pomyślnych testach nowego leku o nazwie Avastin to nie jedyny zawód, jaki w tym roku przeżyli już akcjonariusze Roche. Wcześniej inwestorów mogły rozczarować wyniki za pierwsze półrocze.

W pierwszych sześciu miesiącach tego roku szwajcarski holding zanotował spadek zysku netto z powodu strat na inwestycjach sięgających 370 mln CHF oraz odpisów rzędu 375 mln CHF. Wynik netto koncernu stopniał o 24 proc. — z 2,08 mld CHF w analogicznym okresie 2002 roku do 1,59 mld CHF.

Pocieszeniem może być wzrost sprzedaży o 6 proc., do 13,88 mld CHF. Był to efekt wzrostu popytu na środki zapobiegające nowotworom.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nowy lek obniża notowania Roche