Nowy lotus evija w pełnej okazałości

ŁO
opublikowano: 23-07-2019, 11:36

Lotus pod względem mocy poszedł na całość i liczy, że evija otworzy nowy rozdział w dziejach firmy.

Lotus zapowiadał eviję od kilku miesięcy jako nowe otwarcie po inwestycji chińskiego koncernu Zhejiang Geely Holding Group, który przejął pakiet kontrolny w słynnej brytyjskiej marce. Pieniądze Chińczyków mają uratować firmę i pomóc w dostaniu się do czołówki producentów superaut.  

Evija nie jest spokojnym elektrycznym pojazdem w sam raz na wypad do miasta. Samochód określany jest jako „hipercar” i ma pod maską 2000 koni mechanicznych, które pozwalają osiągnąć setkę na liczniku w czasie poniżej trzech sekund. Tym samym  lotus przejmuje koronę najmocniejszego seryjnie produkowanego auta na świecie.  

Uwagę przykuwa z pewnością stylistyka. Maszyna waży 1680 kg, ma zwartą, opływową sylwetkę, a w tylne reflektory można się na kilka chwil zapatrzeć.  

Lotus wyprodukuje zaledwie 130 egzemplarzy. Kupcy muszą się liczyć z wydatkiem rzędu 1,7 mln GBP przed opodatkowaniem. Producent otworzył już księgi zamówień i zbiera depozyty w wysokości 250 tys. GBP.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy