Nowy mnożnik bez tajemnic

Materiał partnera strony
opublikowano: 08-05-2014, 00:00

Czy wiesz, że…

Ponad 60 szkoleń, specjalny e-book, czy obniżenie opłat pobieranych od animatorów kontraktów na WIG20 z mnożnikiem 20 zł — to tylko niektóre działania GPW na rzecz popularyzacji kontraktów z nowym mnożnikiem.

Już ponad 4 tysiące osób wzięło udział w blisko 40 szkoleniach, które od września ubiegłego roku Giełda Papierów Wartościowych organizuje w największych miastach w Polsce. Część z nich GPW przeprowadziła wspólnie ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych. Ich cel jest prosty — zaznajomienie obecnych i przyszłych inwestorów z nowym kontraktem terminowym na WIG20 z mnożnikiem 20 zł, którym można handlować od końca września 2013 r.

Z myślą o inwestorach powstał też specjalny e-book napisany przez eksperta od inwestycji giełdowych. W prosty sposób przybliża zasady działania nowych instrumentów pochodnych z dużym mnożnikiem. Dodatkowo, na stronach internetowych GPW dostępne jest webinarium, gdzie można dowiedzieć się m.in., dlaczego inwestycja w kontrakt z większym mnożnikiem jest bardziej zyskowna przy tej samej wartości transakcji i ryzyku.

Ruszyliśmy z programem wspierającym płynność na nowych kontraktach. Giełda nie będziepobierać opłat od animatorów, którzy w miesiącach od maja do sierpnia wygenerują określony wolumen obrotu. Na tym nie koniec działań. Do końca roku giełda planuje organizację ponad 20 bezpłatnych szkoleń w Polsce dla tych wszystkich, którzy zarejestrują się m.in. na stronie GPW. Z możliwości handlu kontraktami z dużym mnożnikiem mogą korzystać też inwestorzy zagraniczni. Na czerwiec i październik zaplanowano konferencje międzynarodowe, podczas których jednym z podejmowanych tematów będą właśnie nowe kontrakty.

A dla tych wszystkich, którzy wolą „na sucho” uczyć się inwestowaniaw kontrakty z mnożnikiem 20 zł, też jest rozwiązanie. Korzystają z niego użytkownicy platformy demo GPWtr@der (już 9,5 tys. zarejestrowanych kont), przeznaczonej do nauki inwestowania m.in. w kontrakty terminowe notowane na GPW (platforma pozwala zawierać transakcje kontraktami na podstawie rzeczywistych notowań).

Więcej na gpwnews.pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera strony

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu