Nowy Optimus ma już linie desktopów i serwerów, szykuje się do przetargów

ISBNews
14-11-2013, 19:57

AB SA oferuje obecnie 4 linie desktopów i 6 linii serwerów pod marką Optimus i szykuje się do pierwszych przetargów sprzętowych, poinformował prezes AB SA Andrzej Przybyło.

"Reakcja rynku na zakup Optimusa przerosła nasze oczekiwania. W ciągu kilku tygodni od ogłoszenia przejęcia Optimusa, stronę Optimus.pl odwiedziło ponad 50 tys. osób. W tym samym czasie zgłosiło się do nas ponad 80 firm zainteresowanych wejściem do sieci franczyzowej lub inną formą współpracy w ramach projektu. W listopadzie podpiszemy prawdopodobnie pierwszych 10 umów. Planujemy też jeszcze w tym roku udział w pierwszych przetargach" - powiedział Przybyło, cytowany w komunikacie.

Poinformował, że w sprzedaży są obecnie 4 linie desktopów i 6 linii serwerów. "Do końca roku wprowadzimy do oferty systemy digital signage i komputery przemysłowe. Finalizujemy również rozmowy z dostawcami sprzętu sieciowego. W związku z dużym zainteresowaniem sprzedażą detaliczną komputerów Optimus planujemy ogłoszenie Programu Partnerskiego dedykowanego dla tego rynku" - dodał prezes AB SA.

We wrześniu AB SA, dystrybutor sprzętu IT, kupił markę Optimus. AB powołało do życia spółkę zależną - Optimus sp. z o.o., która będzie równolegle franszyzodawcą, integratorem i producentem sprzętu. Na rynek trafią m.in. komputery, serwery i urządzenia sieciowe Optimusa, w planach jest także utworzenie sieci franszyzowej dla małych i średnich integratorów IT.

Według wrześniowych zapowiedzi AB SA, na koniec 2014 nowy Optimus ma przekroczyć 100 mln zł przychodów.

Optimus w latach 90-tych był czołowym producentem komputerów w Polsce. Jego właścicielem był znany biznesmen Roman Kluska.

AB S.A. to największy dystrybutor IT i elektroniki użytkowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Notowana od 2006 roku na warszawskiej GPW, spółka prowadzi działalność w Polsce, Czechach i na Słowacji, sprzedając produkty największych światowych producentów nowoczesnych technologii do ponad 15 tys. partnerów handlowych - dealerów, VAR, hipermarketów, integratorów, sklepów i hurtowni komputerowych. Grupa AB z prowadzi dystrybucję elektroniki użytkowej, sprzętu RTV-AGD i produktów związanych z telefonią komórkową.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Nowy Optimus ma już linie desktopów i serwerów, szykuje się do przetargów