Nowy podmiot na liście ostrzeżeń KNF

  • PAP
opublikowano: 08-06-2018, 11:56
aktualizacja: 08-06-2018, 11:57

Platforma inwestycyjna Trade Xl prowadzona przez Black Parrot Limited z siedzibą na Wyspach Marshalla, to nowy podmiot wpisany na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego - poinformowała w piątek komisja.

"Postępowanie toczy się w sprawie o czyn z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia KNF). Przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot" - informuje komunikat.

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu