Nowy prezes Credit Suisse przyjrzy się zarządzaniu ryzykiem w banku

  • Paweł Makosz
opublikowano: 30-04-2021, 13:23

Po ostatnim kryzysie nowy prezes Credit Suisse, Antonio Horta-Osorio, zamierza przyjrzeć się zarządzaniu ryzykiem w jego banku.

Credit Suisse
Credit Suisse
Simon Dawson

Akcjonariusze wybrali byłego prezesa Lloydsa z 96-proc. poparciem w czasie, gdy bank dotknięty był miliardowymi stratami.

– Budowanie reputacji zajmuje lata, podczas gdy może ona zostać poważnie naruszona dosłownie z dnia na dzień – powiedział Horta-Osorio.

Nowy prezes pracuje w bankowości od niemal czterdziestu lat. Jego zdaniem, kryzys, który w ostatnich ośmiu tygodniach dotknął Credit Suisse wykracza poza ramy jego doświadczeń. Horta-Osorio planuje przyjrzeć się zarządzaniu ryzykiem i kulturze banku.

Największe problemy pojawił się z funduszem hedgingowym z siedzibą w USA i sprawami funduszy finansowania łańcucha dostaw. Kryzys przyniósł w tym roku miliardowe straty dla banku i jego klientów. Kurs akcji Credit Suisse taniał o ponad jedną czwartą od początku marca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Bloomberg

Polecane