Nowy prezes Polskiej Agencji Kosmicznej

  • PAP
opublikowano: 18-02-2021, 12:10

Wicepremier Jarosław Gowin wręczył nominację na stanowisko prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej prof. Grzegorzowi Wrochnie - poinformowało w czwartek ministerstwo rozwoju pracy i technologii. Nowy szef PAK jest profesorem nauk fizycznych.

Polska Agencja Kosmiczna
Polska Agencja Kosmiczna
Lukasz Dejnarowicz / Forum

"Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin wręczył dziś prof. dr hab. Grzegorzowi Wrochnie nominację na stanowisko prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej" - czytamy w komunikacie MRPiT.

Grzegorz Wrochna jest profesorem nauk fizycznych. W latach 1991-1998 w CERN uczestniczył w projektowaniu i budowie eksperymentu CMS przy Wielkim Zderzaczu Hadronów LHC, w szczególności w projektowaniu i testowaniu elektroniki odpornej na promieniowanie. Był m.in. inicjatorem utworzenia Narodowego Centrum Badań Jądrowych w 2011 r. i jego dyrektorem do 2015 r.

Polska Agencja Kosmiczna POLSA powstała na mocy ustawy z 26 września 2014 r. Zadaniem Agencji jest wspieranie polskiego przemysłu kosmicznego poprzez łączenie świata biznesu i nauki. POLSA pomaga też rodzimym przedsiębiorcom w pozyskiwaniu funduszy z Europejskiej Agencji Kosmicznej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane