Nowy prezes szykuje bombę

KL
opublikowano: 16-07-2010, 00:00

Właściciel Mediatela przejął zarządzanie spółką. Zastąpił Marcina Kubita. Już pracuje nad nowymi projektami.

Właściciel Mediatela przejął zarządzanie spółką. Zastąpił Marcina Kubita. Już pracuje nad nowymi projektami.

Mirosław Janisiewicz, który przez fundusz Rastings i NFI Magna Polonia jest największym akcjonariuszem Mediatela, zdecydował, że osobiście pokieruje telekomunikacyjną firmą.

— Sytuacja spółki jest stabilna i pozwala ze spokojem myśleć o przyszłości. Jak każdy biznes telekomunikacyjny wymaga oczywiście nakładów inwestycyjnych. Moja obecność w zarządzie jest właśnie po to, aby łatwiej było o dostęp do kapitału — zapowiada nowy prezes.

Dodaje, że organiczny rozwój spółki będzie opierać się na dwóch głównych liniach biznesowych. Pierwszą stanowi rynek hurtowy.

— Mediatel jest dziś kluczowym graczem na rynku hurtowych usług telekomunikacyjnych i jego potencjał w tym zakresie planuję konsekwentnie wzmacniać — mówi Mirosław Janisiewicz.

Drugim kierunkiem rozwoju będzie współpraca z innymi operatorami oraz resellerami usług telekomunikacyjnych.

— Przykładami współpracy opartej na takim modelu biznesowym jest umowa z firmą Aster na obsługę outsourcingową klientów Mediatel4B czy kontynuacja prac nad stworzeniem operatora "bez logo". Przypomnę, że ten pomysł został bardzo dobrze przyjęty przez rynek — wymienia prezes.

W zanadrzu ma także nowe pomysły.

— Skupię się na realizacji nowych projektów. Dwa z nich są już na etapie zaawansowanych rozmów z inwestorami, którzy wyrażają zainteresowanie udziałem w obu przedsięwzięciach. Nie mogę jeszcze ujawnić szczegółów, ale spodziewam się bardzo żywej reakcji rynku po odkryciu kart — mówi Mirosław Janisiewicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu