Nowy prezes Zagłębia Lubin zapowiada porządki w spółce

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 11-08-2006, 15:39

Robert Pietryszyn został prezesem Sportowej Spółki Akcyjnej Zagłębie Lubin. Zastąpił Mirosława Jabłońskiego, który będzie teraz pełnił funkcję wiceprezesa.

Robert Pietryszyn został prezesem Sportowej Spółki Akcyjnej Zagłębie Lubin. Zastąpił Mirosława Jabłońskiego, który będzie teraz pełnił funkcję wiceprezesa.

"Cieszę się, że jestem w takiej sytuacji, że nie musze się kłaniać w pół działaczom. Właściciel klubu, czyli KGHM chce zrobić porządki w swoich spółkach, a klub jest jedną z nich. I ja jestem tutaj po to, żeby zrobić porządek. Jak nie przeprowadzę istotnych zmian, to odejdę" - powiedział PAP nowy prezes.

Robert Pietryszyn ma 27 lat, z wykształcenia jest prawnikiem i menedżerem. Dotąd zajmował się działalnością w branży finansowej oraz bankowością inwestycyjną. Pochodzi z Opola, jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości, był szefem opolskiej młodzieżówki tej partii.

Rada Nadzorcza Zagłębia Lubin oprócz Jabłońskiego odwołała ze stanowiska wiceprezesa zarządu Jana Serwę. Jabłoński został powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. sportowych.

"Do tej pory nie miałem do czynienia z piłką nożną, ale poznałem sytuację klubu i jeśli będę miał wsparcie w osobie fachowca, jakim jest pan Jabłoński, to podołam zadaniu" - dodał Pietryszyn.

Zagłębie Lubin dysponuje wysokim, jak na polskie warunki, budżetem w wysokości około 20 mln zł. Jednak mimo zaangażowania takich pieniędzy jedynym sukcesem klubu w ostatnich latach jest trzecie miejsce w lidze w poprzednim sezonie. Zespół wystąpił w eliminacjach Pucharu UEFA, jednak w kiepskim stylu przegrał rywalizację z Dynamem Mińsk. Po dwóch kolejkach Orange Ekstraklasy Zagłębie jest trzynaste z jednym punktem na koncie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Nowy prezes Zagłębia Lubin zapowiada porządki w spółce