Nowy projekt Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego

DI, PAP
opublikowano: 23-12-2010, 18:54

Utworzenie Centrum Usług Biznesowych oraz Centralnego Laboratorium zakłada nowy projekt Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, który decyzją zarządu województwa mazowieckiego otrzymał na to 61,6 mln zł ze środków Unii Europejskiej.

Umowę w tej sprawie podpisali w czwartek marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz zarząd Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego (PPPT).

Jak poinformował PAP Michał Dzierżawski z PPPT, całkowita wartość projektu, który ma być zrealizowany do końca 2013 r., wyniesie ponad 195 mln zł.

Przedsięwzięcie będzie prowadzone w formule "zaprojektuj i wybuduj". Obiekty, które powstaną mają tworzyć infrastrukturę dla inwestorów z sektora BPO (Business Process Outsourcing), SSC (Shared Services Center) oraz branży badawczo-rozwojowej i laboratoryjnej.

"Jednym z celów projektu jest wykreowanie obszaru, w którym następować będzie tworzenie i implementacja nowoczesnych kompleksowych rozwiązań w zakresie obsługi przedsiębiorstw działających na terenie Płocka i regionu" - podał w komunikacie mazowiecki urząd marszałkowski. Podkreślono w nim, że projekt zakłada unikalną formułę partnerstwa "z instytucjami otoczenia biznesu działającymi w regionie mazowieckim, szkołami wyższymi oraz partnerami biznesowymi".

Centrum Usług Korporacyjnych będzie mieścić się w trzyskrzydłowym budynku o powierzchni użytkowej 9,5 tys. metrów kw. Kompleks Laboratorium Centralnego stanowić będą dwa obiekty o łącznej powierzchni 6,7 tys. metrów kw. Projekt ma przyczynić się do tworzenia "modelowego partnerstwa kooperacyjnego pomiędzy przedsiębiorcami".

PPPT jest obszarem inwestycyjnym zarządzanym przez spółkę akcyjną Płocki Park Przemysłowo - Technologiczny SA, w której udziały posiadają miasto Płock i PKN Orlen.

Teren inwestycyjny PPPT obejmuje powierzchnię około 200 ha, która podzielona jest na strefy pozwalające na prowadzenie działalności w różnych sektorach przemysłu, m.in. w branży chemicznej, farmaceutycznej, papierniczej, gumowej, lakierniczej, farbiarskiej, włókienniczej, tworzyw sztucznych czy samochodowej. W większości tereny przeznaczone pod inwestycje posiadają nowo wybudowane drogi, system sieci wodociągowych, kanalizacyjnych i centralnego ogrzewania, a także światłowodowej infrastruktury telekomunikacyjnej. PPPP posiada obiekty administracyjne z zapleczem socjalnym gotowym do rozpoczęcia działalności gospodarczej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Nowy projekt Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego