Nowy prom z Rotterdamu

Marin Bołtryk
28-09-2016, 22:00

Stena Line zwiększa powierzchnię ładunkową na Morzu Północnym.

Ma to być odpowiedź na rosnący popyt na połączenia z Rotterdamu (porty Europoort oraz Hook van Holland) do Wielkiej Brytanii. Na 31 października 2016 r. zaplanowano wprowadzenie nowej jednostkido obsługi linii Europoort — Killingholme.

Chodzi o prom typu ro-ro. Będzie kursował trzy razy w tygodniu. Nowa jednostka o nazwie „Caroline Russ” dołączy do Stena Scotia, która obsługuje linię Europoort — Killingholme od września 2014 r. obok Stena Transit i Stena Transporter, które pływają na linii Hoek van Holland — Killingholme. Częstotliwość rejsów na trasie Rotterdam — Killingholme zwiększy się zatem do sześciu w tygodniu w każdym z kierunków.

— Przewidujemy dalsze wzrosty rynku promowego, dlatego chcemy się rozwijać. To konieczne, by sprostać rosnącym wymaganiom rynku. Europoort umacnia swoją pozycję ważnego hubu frachtowego dla Stena Line — mówi Annika Hult, dyrektor linii na Morzu Północnym w Stena Line.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marin Bołtryk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Nowy prom z Rotterdamu