Nowy rekord Dow Jones

Paweł Kubisiak
opublikowano: 05-10-2006, 00:00

W środę Dow Jones zyskał kolejne 1,05 proc. i pobił wtorkowy rekord zamknięcia wszechczasów. Indeks zakończył dzieńna poziomie 11 850,61 pkt. A w czasie sesji osiągnął 11 851,25 pkt., notując nowy rekord śródsesyjny. Drugi indeks, Standard&Poor’s 500 zamknął dzień najwyżej od 5,5 roku.

Dzień wcześniej, we wtorek, najważniejszy indeks Wall Street zakończył notowaniana poziomie 11 727,34 pkt, co dotychczas było najlepszym wynikiem zamknięcia whistorii. Poprzedni rekord (11 722,98 pkt) padł 14 stycznia 2000 r.

Początek środowego handlu naamerykańskich giełdach nie wskazywał na tak udany finisz. Zaczęło się odspadków, gdyż przedstawiciel władz monetarnych z Kansas City powiedział, żeinflacja w Stanach Zjednoczonych jest zbyt wysoka. Ale nie potwierdził tego wwieczornym wystąpieniu szef Fed, Ben Bernanke.

Kolejnym negatywnym sygnałem byłspadek indeksu ISM. We wrześniu jego wartość opadła do 52,9 pkt., podczas gdyanalitycy oczekiwali spadku do 56 pkt. Na dodatek nie zmienił się poziomzamówień w przemyśle. Spadek aktywności sektora usługowego i stabilizacjazamówień sugerują schłodzenie gospodarki. A to z kolei może dawać nadzieję na utrzymaniestóp Fed bez podwyżek.

Dobrym sygnałem był raportDepartamentu Energii. Zapasy ropy naftowej w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o1 proc. i wyniosły 328,12 mln baryłek. Analitycy spodziewali się spadku zapasówropy o 0,7 mln baryłek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Kubisiak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy