Nowy rekord wyznaczony przez niepewne byki

Xelion
06-01-2010, 09:00

Dzisiaj mieliśmy do czynienia z kontynuacją noworocznego optymizmu, co zakończyło się wyznaczeniem nowego rekordu zwyżki notowanej od lutego zeszłego roku. Rynek więc kontynuuje swój łagodny trend wzrostowy i kierując się zmianami w przeciągu ostatnich miesięcy niedługo można się spodziewać korekty.

Na publikacje makro trzeba było czekać do późnego popołudnia. Rynki oczywiście nie próżnowały i od rana dominował kolor zielony. Lokalne maksimum zostało ustanowione około godziny 14.00 czyli w czasie, gdy Amerykanie budzili się do życia. Wraz z nieco aktywniejszymi braćmi zza wielkiej wody mieliśmy do czynienia z cofnięciem. Odbicie rozpoczęło się tuż przed publikacjami makro.

Same dane były mieszane, ale ogólny wydźwięk był optymistyczny. Ważniejszy raport, czyli zamówienia w przemyśle, okazał się bowiem lepszy od prognoz. Publikacja mniej ważna, czyli indeks podpisanych umów kupna domów, była zdecydowanie gorsza od oczekiwań. W listopadzie bowiem wskaźnik zanurkował aż o 16 proc., ale trzeba pamiętać, że w owym czasie ważyły się losy ulgi dla osób kupujących swój pierwszy dom więc spadek można wytłumaczyć panującą wówczas niepewnością.

Publikacje makroekonomiczne nie wykorzystano to podciągnięcia rynku, który zamknął się nieco powyżej otwarcia. Sił na byczą końcówkę w pobliżu maksimów dnia więc nie było i niedźwiedzie mogą wykorzystać niezdecydowanie kupujących do kontrataku.

Na rynku walutowym złoty tylko z samego ranka szorował w okolicach wczorajszych minimów, które po raz kolejny okazały się barierą nie do przebicia. Z drugiej strony okolice 4,10 za euro powodują uaktywnienie się strony popytowej. Trend boczny trwa więc w najlepsze.

Łukasz Bugaj
Analityk
Xelion. Doradcy Finansowi

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Xelion

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Nowy rekord wyznaczony przez niepewne byki