Nowy sposób pokazywania wykresów (WIDEO)

ŁO, marketwatch.com
opublikowano: 21-11-2014, 13:36

Informacja jest potęgą i potrafi mocno zatrząsnąć rynkami, więc ważna jest nie tylko sama treść, ale także sposób jej podania.

Wykresy są nudne? Niekoniecznie muszą takie być. Fidelity Labs, think tank wchodzący w skład koncernu Fidelity Investments, pokazał nowy sposób prezentowania wykresów giełdowych, który ma pomóc inwestorom w dokładniejszym śledzeniu swoich spółek.  

Jakie budynki byłyby w Twoim mieście?
Jakie budynki byłyby w Twoim mieście?
Fidelity Labs / youtube.com

Twórcy StockCity opracowali program, którzy z indeksów buduje miasto - wieżowce symbolizują konkretne firmy z portfolio inwestora.  

- Oto jak to działa: wysokość budynków reprezentuje cenę danej akcji; słonce oznacza, że rynek zyskuje, deszcz oznacza, że notowania idą w dół - tłumaczy serwis MarketWatch.  

StockCity jest dostępne w 3D dla 50 tys. osób, które posiadają okulary wirtualnej rzeczywistości wykonane przez Oculus VR. To producent sprzętu kupiony niedawno przez Facebooka za około 2 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, marketwatch.com

Polecane