Nowy Styl będzie nowoczesny

MAG
opublikowano: 14-03-2011, 00:00

Firma wyda 15 mln zł w Jaśle i utrzyma ponad 800 etatów. Nowych projektów w tarnobrzeskiej strefie jest więcej.

Firma wyda 15 mln zł w Jaśle i utrzyma ponad 800 etatów. Nowych projektów w tarnobrzeskiej strefie jest więcej.

W Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (TSSE) zostaną przeprowadzone kolejne inwestycje. Zezwolenia odebrały właśnie Nowy Styl i Press und Sintertechnik.

— Nowy Styl zainwestuje 15 mln zł, stworzy 20 nowych miejsc pracy i utrzyma 813 w zakładzie w Jaśle. To już trzecie zezwolenie dla tej firmy — mówi Marek Indyk, szef TSSE.

_ Inwestycja w strefie to stosunkowo niewielki projekt. Ma on na celu udoskonalenie technologiczne produkcji — mówi Jerzy Krzanowski, współwłaściciel firmy.

Kilka podejść

Nowy Styl wybudował w tarnobrzeskiej strefie zakład produkcji krzeseł i rozbudował fabrykę Baltic Wood produkującą panele. Obie inwestycje przekroczyły po 30 mln zł. Rok temu tarnobrzeska strefa została poszerzona m.in. o tereny w Jaśle. Nowy Styl planował budowę za 90 mln zł hal magazynowo-produkcyjnych i zakup maszyn. Fabryka powstaje, ale firma nie wystąpiła o zezwolenie na działalność w strefie.

— Niewykluczone, że zrobimy to w kolejnym etapie inwestycji — mówi Jerzy Krzanowski.

Założona w 1992 r. grupa Nowy Styl składa się ze spółek: Nowy Styl, Baltic Wood, Vgh Steel Trading i niemieckiej Sato Office. Ma prawie 6 tys. pracowników w 10 krajach na świecie. W Polsce zatrudnia 2,7 tys. osób.

Dobry rok

Drugi inwestor to Press und Sintertechnik, producent rdzeni do odlewów aluminiowych z Gorzyc. Jest dostawcą Federal Mogul. To drugi projekt tej spółki w tarnobrzeskiej strefie.

— Firma zainwestuje 1,8 mln zł, zatrudni 6 pracowników i utrzyma 58 miejsc pracy — dodaje Marek Indyk.

W tym roku tarnobrzeska strefa wydała już zezwolenie dla Uniwheels, producenta felg aluminiowych, który wyda 50 mln zł na rozbudowę zakładu, zatrudni 25 pracowników i utrzyma 481 etatów. Dziś strefa wyda zezwolenie dla Pilkington Automotive. Firma (przy udziale dewelopera) zbuduje zakład i magazyn za 450 mln zł. Ale zanim powstaną obiekty, będzie produkować w trzech halach wynajmowanych od TSSE w Machowie koło Tarnobrzega. Pierwsze hale pod wynajem dla inwestorów zarząd strefy zaczął budować w 2008 r.

— Wtedy ceny robót budowlano-montażowych spadły na łeb na szyję. Pomysł się sprawdził, już kilka firm wynajmuje nasze obiekty. Pilkingtonowi to rozwiązanie spadło jak z nieba, bo firmie się spieszy — opowiada Marek Indyk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu