Nowy terenowy Volkswagen będzie produkowany w Niemczech

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 27-09-2005, 17:47

Koncern Volkswagena ogłosił we wtorek, że jego nowy model osobowego samochodu terenowego Marrakesh będzie wytwarzany w macierzystych zakładach w Wolfsburgu, dzięki wynegocjowanemu z załogą porozumieniu o zmniejszeniu kosztów. Początkowo planowano, że model ten będzie  produkowany w Portugalii.

Koncern Volkswagena ogłosił we wtorek, że jego nowy model osobowego samochodu terenowego Marrakesh będzie wytwarzany w macierzystych zakładach w Wolfsburgu, dzięki wynegocjowanemu z załogą porozumieniu o zmniejszeniu kosztów. Początkowo planowano, że model ten będzie  produkowany w Portugalii.

    Jak poinformował prezes zarządu marki Volkswagen, kierownictwo spółki, rada pracownicza i związek zawodowy metalowców IG Metall uzgodniły, iż jednostkowy koszt produkcji Marrakesha zostanie zredukowany o około 850 euro. Oznacza to, iż zatrudnieni przy jego wytwarzaniu będą się musieli pogodzić z niższymi płacami.

    Przewodniczący rady zakładowej Bernd Osterloh wyraził zadowolenie z osiągniętego porozumienia. "Dla nas jest ważne, że kompaktowy wóz terenowy będzie budowany w Wolfsburgu i że mogliśmy zapewnić zatrudnienie dla ponad tysiąca naszych koleżanek i kolegów" - powiedział.

    Produkcja Marrakesha zostanie powierzona oddzielnej spółce Auto 5000 GmbH, gdzie stawki płacowe są niższe niż w pozostałych filiach Volkswagena. Zatrudnieni w Auto 500 muszą się także godzić na pracę w godzinach nadliczbowych.

    Zarząd Volkswagena złożył również obietnicę, że kolejny nowy model będzie od 2008 roku wytwarzany w innych niemieckich zakładach koncernu w Emden. Według serwisu informacyjnego Dow Jones Newswires, który powołał się na anonimowego menedżera fabryki w Emden, chodzi o Passata w wersji coupe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Nowy terenowy Volkswagen będzie produkowany w Niemczech