Czytasz dzięki

Nowy terminal na Okęciu ruszy w kwietniu 2006 roku

(Marek Druś)
opublikowano: 25-08-2005, 14:54

Nowy terminal na warszawskim lotnisku im. F. Chopina może zostać oddany do użytku w kwietniu 2006 roku -  poinformowali na czwartkowej konferencji prasowej przedstawiciele Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" (PPL). Pierwotny projekt został nieco zmodyfikowany, toteż koszt, początkowo obliczany na około 200 mln dol., może okazać się wyższy.

Nowy terminal na warszawskim lotnisku im. F. Chopina może zostać oddany do użytku w kwietniu 2006 roku -  poinformowali na czwartkowej konferencji prasowej przedstawiciele Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" (PPL). Pierwotny projekt został nieco zmodyfikowany, toteż koszt, początkowo obliczany na około 200 mln dol., może okazać się wyższy. Nie powinien jednak przekroczyć kwoty 220 mln dol.

Jak podaje PPL na swoich stronach internetowych, nowy terminal jest budowany przez polsko-hiszpańskie konsorcjum budowlane Ferrovial Agroman, Budimex, Estudio Lamela. Będzie obsługiwał do 6,5 miliona pasażerów w ciągu roku. W połączeniu z terminalem 1 pozwoli on na obsłużenie 10 mln pasażerów rocznie.

Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina zyska również nowe połączenia drogowe z centrum miasta, z ul. Puławską oraz autostradą A2. W planach jest również budowa odnogi linii kolejowej prowadzącej do lotniska.

Jak poinformował prezes spółki Port Lotniczy Modlin Marek Sidor, nowe lotnisko w Modlinie, w którym PPL ma udziały, może zostać uruchomione w lipcu 2006 roku.

Lotnisko ma obsługiwać przede wszystkim tanie linie i loty czarterowe. Docelowo będzie mogło obsługiwać do 2 mln pasażerów rocznie.

Lotnisko w Modlinie to dawne lotnisko wojskowe. Położone jest 35 km na północ od Warszawy, obok drogi krajowej nr 7 (Chyżne-Gdańsk). W pobliżu znajdują się mosty przez Wisłę w Zakroczymiu i Kazuniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane