Nowy tydzień bez danych makro, w centrum uwagi będzie eurodolar

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-02-2006, 17:14

Brak nowych danych makro spowoduje, że największy wpływ na notowania polskiej waluty w przyszłym tygodniu będą miały zmiany kursu eurodolara, ale inwestorzy cały czas będą uważnie przyglądali się wydarzeniom w polskiej polityce - oceniają dealerzy.

Brak nowych danych makro spowoduje, że największy wpływ na notowania polskiej waluty w przyszłym tygodniu będą miały zmiany kursu eurodolara, ale inwestorzy cały czas będą uważnie przyglądali się wydarzeniom w polskiej polityce - oceniają dealerzy.

    W piątek około 16.30 za euro płacono 3,8260 zł wobec 3,83 zł rano i 3,8210 zł w czwartek, a za dolara 3,19 zł wobec odpowiednio 3,17 zł i 3,1630 zł.

    Już początek dnia przyniósł osłabienie złotego, co część analityków określa jako reakcję na zawarcie paktu stabilizacyjnego przez PiS, Samoobronę i LPR.

    "Kończymy tydzień na poziomach, na których rynek znajduje się od paru tygodni, czyli 3,8050-3,8350 zł za euro. Mimo ruchu na eurodolarze u nas było spokojnie" - powiedział Marek Cherubin, dealer walutowy z Banku BPH.

    Za euro na rynku światowym płacono pod koniec dnia 1,1990 dolara, wobec 1,2092 dolara w czwartek.

    Zdaniem Cherubina, w przyszłym tygodniu przy braku nowych danych makro na rynku lokalnym, największy wpływ na zmiany kursu złotego będą miały zmiany na rynku eurodolara.

    W piątek dolar mocno umocnił się na rynku międzybankowym wobec euro po publikacji danych z rynku pracy w USA.

    Dolar umocnił się nawet do 1,1969 za euro z 1,2092 w czwartek na zamknięciu.

     Departament Pracy podał w piątek, że stopa bezrobocia w USA w styczniu spadła do 4,7 proc. z 4,9 proc. w grudniu. To najniższy poziom od lipca 2001 roku.

    W ubiegłym miesiącu liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrosła zaś w USA o 193.000, podczas gdy w grudniu zwiększyła się po korekcie o 140.000.

    Analitycy spodziewali się w styczniu stopy bezrobocia w USA na poziomie 4,9 proc. i wzrostu liczby miejsc pracy w sektorach pozarolniczych o 250.000.

    Na rynku długu o godzinie 16.30 rentowność dwulatek OK1207 wynosiła 4,34 proc., czyli tak jak na otwarciu i wobec 4,37 proc. w czwartek, pięciolatek DS1110 4,86 proc. wobec odpowiednio 4,85 proc. i 4,83 proc., a dziesięciolatek DS1015 4,98 proc., wobec 4,99 proc. i 4,98 proc.

    "Nastroje wśród inwestorów nie są najlepsze, w ciągu dnia ceny minimalnie spadły, do czego przyczyniły się spadki na rynkach bazowych" - powiedział Tomasz Kurkowski, analityk w CitiBanku Handlowym.

    "Przy braku nowych danych w przyszłym tygodniu nie wykluczone jest powstrzymanie trendu spadkowego z ostatnich dwóch tygodni" - dodał.

    Paweł Czuryło

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane