Nowy wariant koronawirusa wywołał szalony wzrost kryptowaluty

opublikowano: 29-11-2021, 19:01

Wartość kryptowaluty Omicron wzrosła ponad dziesięciokrotnie między piątkiem a poniedziałkiem po tym jak nowy wariant koronawirusa o tej samej nazwie stał się głównym tematem mediów na całym świecie, donosi Reuters.

Według CoinGecko, Omicron był notowany w poniedziałek nawet po 689,12 USD. W piątek na początku dnia jego kurs wynosił 65,34 USD. Obecnie kurs kryptowaluty spada o 24 proc. do 310,77 USD.

Popularność kryptowaluty wybuchła wraz z wiadomością, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) nazwała Omicron nowy wariant koronawirusa odkryty w Afryce. Podobnie jak w jego przypadku, o kryptowalucie niewiele wiadomo. Nie wiadomo kiedy się pojawiła. Dane sięgają tylko do 8 listopada. Dedykowany kryptowalucie kanał OmicDAO na serwisie Telegram powstał dzień wcześniej, ustalił Reuters.

Wzrost ceny wywołany jedynie podobieństwem nazwy to nic nowego na rynkach. Na początku roku pojawienie się w rozmowie Elona Muska i szefa Robinhood, Vlada Teneva nazwy aplikacji społecznościowej Clubhouse wywołało ponad 100 proc. wzrost wartości akcji spółki Clubhouse Media Group.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane