"Nowy" zarząd PTC: sytuacja właścicielska PTC pozostaje bez zmian

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 31-08-2005, 17:51

Sytuacja prawna Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC) i struktura jej akcjonariatu po piątkowej decyzji sądu okręgowego w Warszawie pozostaje bez zmian. O zmianach zadecyduje dopiero sąd rejestrowy, po ponownym rozpoznaniu sprawy - poinformował na środowej konferencji prasowej rzecznik prasowy zarządu PTC Witold Pasek.

Sytuacja prawna Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC) i struktura jej akcjonariatu po piątkowej decyzji sądu okręgowego w Warszawie pozostaje bez zmian. O zmianach zadecyduje dopiero sąd rejestrowy, po ponownym rozpoznaniu sprawy - poinformował na środowej konferencji prasowej rzecznik prasowy zarządu PTC Witold Pasek.

    W piątek sąd uchylił postanowienie o wpisie w Krajowym Rejestrze Sądowym pod koniec lutego br. Wpis z lutego stanowił, że właścicielem 48 proc. udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej jest Elektrim. Spółka ta została wpisana do KRS w miejsce Elektrimu Telekomunikacja, kontrolowanego przez francuskie Vivendi.

    Według Paska, błędna jest informacja o skutkach decyzji sądu, która pojawiła się w ogłoszeniach w środowej prasie, zamieszczonych tam przez dwóch członków "starego" zarządu operatora komórkowego.

    W ogłoszeniach umieszczonych w środowej prasie, dwaj członkowie "starego" zarządu PTC: Jonathan Eastick i Ryszard Pospieszyński poinformowali, że wraz z Wilhelmem Stueckemannem po piątkowym orzeczeniu sądu są jedynymi legalnymi członkami zarządu operatora.

    Pasek nazwał ich działania "terroryzmem korporacyjnym" i zaznaczył, że kroki podjęte przez dwóch członków "starego" zarządu PTC "daleko wykraczają poza działania, podejmowane w sytuacjach, gdy właściciele nie mogą dojść do porozumienia".

    Przedstawiciele "nowego" zarządu PTC podkreślili także, że od lutego br. nie jest wyznaczone posiedzenie sądu, mającego zatwierdzić werdykt trybunału arbitrażowego w Wiedniu, pomimo tego że strony wielokrotnie o to zabiegały. Zdaniem Paska, niezatwierdzenie werdyktu będzie skandalem na skalę międzynarodową.

    Trybunał orzekł, że przeniesienie udziałów PTC przez Elektrim do Elektrimu Telekomunikacja było nieskuteczne i nie stanowiło naruszenia umowy z Deutsche Telekom.

    Spór pomiędzy Vivendi i Elektrimem Telekomunikacja z jednej strony, a Deutsche Telekom i Elektrimem z drugiej o własność 48 proc. udziałów w PTC trwa od kilku miesięcy. Przed zmianą wpisu w KRS, udziały te były własnością Elektrimu Telekomunikacja, wspólnego przedsięwzięcia Elektrimu i Vivendi.

    Podczas środowej konferencji członek zarządu PTC Janusz Kaliszyk poinformował, że od początku roku do końca lipca ten operator komórkowy miał 744 mln zł zysku netto. Nie podał innych wyników spółki, lecz powiedział, iż są one realizowane zgodnie z planem.

    "Pracujemy nad nowymi zasadami udostępniania danych finansowych" - powiedział Kaliszyk. Według niego, w najbliższym czasie operator poda swoje wyniki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / "Nowy" zarząd PTC: sytuacja właścicielska PTC pozostaje bez zmian