NSA oddalił skargę TP SA ws. wadliwego powołania Streżyńskiej na prezesa UKE

opublikowano: 22-01-2008, 17:17

Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) nie uznał za zasadny zarzutu TP SA o wadliwym powołaniu Anny Streżyńskiej na Prezesa UKE.

UKE poinformował, że w ogłoszonym we wtorek, 22 stycznia wyroku NSA oddalił skargę kasacyjną Telekomunikacji Polskiej S.A. (TP SA). Spółka odwołała się od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 23 marca 2007 r., wydanego w sprawie skargi  TP S.A. na decyzję Prezesa UKE z 29 listopada 2006 r., w której

Utrzymującą w mocy wcześniejszą decyzję o sprzeciwie wobec złożonego przez TP SA w sierpniu 2006 r. projektu zmiany Cennika usług telekomunikacyjnych tp w zakresie wprowadzenia nowej usługi pakiet korzyści tp. 

- Podając ustne motywy rozstrzygnięcia Naczelny Sąd Administracyjny podkreślił, że nie zasługuje na uwzględnienie podniesiony przez TP S.A. zarzut wadliwego powołania Pani Anny Streżyńskiej na stanowisko Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Odwołując się w tym zakresie do orzecznictwa NSA, Sąd wskazał, że badanie prawidłowości powołania pozostaje poza przedmiotem niniejszego postępowania – głosi komunikat UKE.

Sąd nie podzielił także zarzutu TP SA opierającego się na twierdzeniu, że Prezes UKE błędnie przyjął, że proponowane przez TP S.A. rozwiązania taryfowe nie będą świadczone na podstawie kosztów. NSA podkreślił, że treść przedłożonego przez TP SA projektu cennika nie pozwalała na odmienną od dokonanej przez Prezesa UKE oceny jego postanowień.

- W ocenie NSA nie zasługiwał także na uwzględnienie zarzut związany z naruszeniem przez Prezesa UKE art. 48 ust. 2 ustawy Prawo telekomunikacyjne poprzez nieokreślenie zakresu sprzeciwu wobec przedłożonego projektu cennika. Sąd podkreślił, że Prezes UKE prawidłowo zastosował tryb wnoszenia sprzeciwu i prawidłowo określił jego zakres – napisano w komunikacie.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / NSA oddalił skargę TP SA ws. wadliwego powołania Streżyńskiej na prezesa UKE