NSA uchylił wyrok nakazujący wstrzymanie budowy Złotych Tarasów

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-01-2005, 13:15

Naczelny Sąd Administracyjny uchylił w czwartek wyrok Wojewódzkiego Sadu Administracyjnego nakazujący wstrzymanie budowy centrum handlowo-biurowego Złote Tarasy w centrum stolicy. Oznacza to, że pozwolenie na budowę jest ważne i formalnie inwestycja może być kontynuowana.

Naczelny Sąd Administracyjny uchylił w czwartek wyrok Wojewódzkiego Sadu Administracyjnego nakazujący wstrzymanie budowy centrum handlowo-biurowego Złote Tarasy w centrum stolicy. Oznacza to, że pozwolenie na budowę jest ważne i formalnie inwestycja może być kontynuowana.

W lipcu ub. roku WSA uchylił pozwolenie na budowę z powodów proceduralnych na wniosek stowarzyszenia ekologicznego "Przyjazne Miasto" i nakazał wstrzymanie inwestycji. Mimo to prace przy budowie kompleksu trwały - przedstawiciele inwestora tłumaczyli, że nie mogą ich przerwać ze względu m.in. na unikalną konstrukcję dachu.

W czwartek NSA rozpatrzył pozytywnie skargę kasacyjną spółki Złote Tarasy i przekazał WSA sprawę do ponownego rozpatrzenia. Przedstawiciel ING Real Estate Development - głównego inwestora spółki Złote Tarasy - zapowiedział po rozprawie, że jeszcze w czwartek "budowa kompleksu zostanie wznowiona po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej wyrokiem WSA".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / NSA uchylił wyrok nakazujący wstrzymanie budowy Złotych Tarasów