Nudna końcówka roku

  • Marek Rogalski
opublikowano: 13-12-2017, 22:00

Na razie trudno doszukiwać się pozytywów dla złotego w przeprowadzonej rekonstrukcji rządu, zwłaszcza że może ona być rozłożona w czasie. Rynki zdają się czekać na fakty, a nie skupiać na obietnicach. Tym samym jesteśmy bardziej zdominowani przez globalne nastroje niż lokalne czynniki. Posiedzenie Fedu, zakończone w środę wieczorem, ostatnie z udziałem Janet Yellen, pozostawiło pewien niedosyt, jeżeli chodzi o oczekiwania związane z przyszłymi posunięciami Rezerwy Federalnej. Wprawdzie Fed podtrzymał scenariusz trzech podwyżek w przyszłym roku, ale rynek nie jest nawet pewien tego, czy do kolejnego ruchu dojdzie w marcu.

Marek Rogalski
Zobacz więcej

Marek Rogalski ARC

Większe emocje w najbliższych dniach będzie budzić reforma podatkowa, która zdaje się być na ostatniej prostej — Republikanie zdają się być zdeterminowani do tego, aby wspólna wersja ustawy trafiła do podpisu prezydentaDonalda Trumpa jeszcze przed Gwiazdką. Ten fakt sprawia, że dolar utrzymuje się na lekko wzrostowej fali, chociaż perspektywy na dalszą zwyżkę zdają się być ograniczone. Analiza techniczna podpowiada, że trudno będzie spodziewać się wybicia USD/PLN wyraźnie ponad poziom 3,61 zł w tym roku. Natomiast dla EUR/PLN ograniczeniem są już okolice 4,23-4,24 zł. Ostatnie dwa tygodnie grudniowego handlu mogą być nudne, gdyż okres świąteczny nie sprzyja nagłym zwrotom akcji, jeżeli nie stoją za tym mocne przesłanki. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAREK ROGALSKI główny analityk walutowy DM BOŚ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu