„Numer 2” w Goldman Sachs będzie szefem doradców Trumpa

opublikowano: 13-12-2016, 09:04

Donald Trump zdecydował, że Gary Cohn, „numer dwa” w strukturze władzy Goldman Sachs, będzie dyrektorem Rady Doradców Gospodarczych (NEC).

Trump, który podczas kampanii raczej niepochlebnie wypowiadał się o Goldman Sachs, zapowiada obecnie, że Cohn będzie „projektował i koordynował” politykę gospodarczą jego administracji w bliskiej współpracy z Departamentami Skarbu i Handlu.

Zobacz więcej

Gary Cohn

Bloomberg

Cohn pracuje od 25 lat w Goldman Sachs. Od kiedy został w 2009 roku dyrektorem operacyjnym i prezydentem banku inwestycyjnego, zarobił co najmniej 123 mln USD, wynika z dostępnych danych. Mówiło się o nim jako następcy prezesa, Lloyda Blankfeina, kiedy ten zmagał się z chorobą. W wydanym oświadczeniu prezes Goldman Sachs ogłosił, że bank „będzie tęsknił” za Cohnem oraz że Amerykanie i Trump „mają szczęście, że został wybrany do służby krajowi”.

Cohn jest kolejnym człowiekiem Goldman Sachs lub związanym z bankiem, który będzie w ekipie Trumpa. Wybrany przez prezydenta-elekta na sekretarza skarbu Steve Mnuchin przez prawie dwie dekady pracował dla Goldman Sachs do 2002 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, money.cnn.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / „Numer 2” w Goldman Sachs będzie szefem doradców Trumpa